Telefona Virüs Bulaştı

vNeo

Hectopat
Daha fazla  
Telefonumda internet tarayıcımın arama geçmişinde reklam virüslerinden kaynaklı birçok sitenin olduğunu fark ettim. Bu siteleri araştırdığımda ise virüsten kaynaklı olarak telefonuma durmadan bildirim geleceğini, sahte hata mesajları alacağı mı, bir yere tıkladığımda farklı reklam sitelerine yönlendirileceği mi, tarayıcımın ana sayfasının değişeceğini söylüyordu ama ben cihazımda bunların hiçbirini gözlemlemedim. Bu zararlı siteleri tesadüfen arama geçmişimde fark ettim. Sizce bu virüs cihazımı etkilemiş midir? Reklam virüsleri resim, dosya, kart bilgilerini çalıp benden habersiz kullanabilir mi?
Cevaplarınız için şimdiden teşekkürler. :)

Kaspersky kurup taratın.
Aylardır Kaspersky Free AV kullanıyorum. Tam tarama yaptığımda bir şey çıkmıyordu. Bu olaydan sonra Chrome'u sıfırlayıp tüm verilerini sildim ama hala içim rahat değil. Acaba kişisel verilerim çalındı mı diye bi soru var sürekli kafamda. Teşekkürler cevabınız için. :)
Yedek alıp format at.
Chrome'u sıfırlayıp tüm verilerini sildim sizce yeterli midir?

Aylardır Kaspersky Free av kullanıyorum. Tam tarama yaptığımda bir şey çıkmıyordu. Bu olaydan sonra Chrome'u sıfırlayıp tüm verilerini sildim ama hala içim rahat değil. Acaba kişisel verilerim çalındı mı diye bir soru var sürekli kafamda. Teşekkürler cevabınız için. :)

Chrome'u sıfırlayıp tüm verilerini sildim sizce yeterli midir?

Kanka önce root atman lazım diye biliyorum cihazın kendi ROM'una sıkıntı gelmiş olabilir ya da sisteme bulaşmış olabilir eğer virüsse ve öyle bir senaryoyla karşı karşıyasın diyelim root atıp cihazının tüm dosyalarının verilerini içlerini kurcala şüphelendiğin virüs Total sitesinden tarat root yetkisiyle sistem dosyalarını bile sildiğin için sisteme bulaşmış olası bir zararlı yazılımı kolaylıkla silebilirsin cihazından roottan sonra direk cihazına uygun bir ROM kur ve yedekle her şeyini virüs olayı bitince ve cihazına hard reste at ve Android zaten root atsan bile kurulu olduğu için rootsuz açılcakdır hâlâ sorunun devam ediyorsa tabii sorunu olanlar Instagram ugomove pp de erick cartman olan.

Geri
Yukarı