Telefona yanlışlıkla zararlı yazılım indirdim

Hyperanthropos

Centipat
Daha fazla  
Web'de dolaşıyordum o sırada farklı bir şeyle uğraşırken yanlışlıkla zararlı yazılım indirdim. Bilirsiniz her sitede çıkar, onu bunu APK olarak indirir o türden bir şey indirdim. Uygulamalar kısmına baktığımda ismi gözükmüyordu ama logosu vardı silmeye çalıştım silinmedi hemen interneti kapatıp telefonu sıfırladım ama içim rahat etmedi. Yapabileceğim bir şey var mı? Ayrıca verilerin çalınmış mıdır? Hesaplar, kredi kartı vb. şeyler.

Hocam telefonun kendi sisteminde bir temizleyici, cihaz yöneticisi falan var mı eğer varsa oradan virüs taraması yaptırın ya da yoksa Bu tarz uygulamalardan 1 tane indirin ve virüs taraması yapın işiniz bitince silmek isterseniz silersiniz.

Emin değilim bu arada indirdiğin yazılımı hangi siteden indirdin?
Siteye dikkat etmedim aniden karşıma reklam çıktı kapatmaya çalışırken yanlışlıkla evet tuşuna bastım o sırada odama girdiler panik yapıp uygulamayı kurdum offff off.

Hocam tüm cihazı yedek aldıysanız bir yere sızmış olabilir ama sadece kendi bazı uygulama ve fotoğrafları yedeklediyseniz pek bir şey olmaz.

WhatsApp mesajları hariç yedeklenmiş bir şey yok ama içim rahat etmedi sanki kameram izleniyormuş gibi hissediyorum hiç rahat değilim şu an. Umarım gereksiz paranoyaklık yapıyorumdur.

Telefonda virüs arka planda çalışamaz diyebiliyorum çalışması için uygulamayı açmanız lazım kapatınca virüs de kapanıyor diye biliyorum.
Olabilir ama telefonuma uygulama olarak gelmedi sadece uygulamalardan gözüküyordu yani çalıştırmam imkansız, eğer söylediğiniz gibiyse zararlı yazılımın işlevi kalmıyor.

Geri
Yukarı