Telefonda ekran yenileme hızı ne kadar önemli?

ABCBionic

Hectopat
Daha fazla  
POCO F2 Pro 8/256 cihazına sahibim. Oyun için almıştım bundan 3-4 ay önce. O zamanlar ekran yenileme hızı hakkında çok bilgim yoktu. Şimdi piyasada artık çoğu yeni çıkan telefonda 120 Hz kullanılıyor.
Keşke bekleseydim diyorum bazen bu ekran yenileme hızı çok mu önemli?
Sahip olduğum cihaz için ne dersiniz?

POCO F2 Pro 8/256 cihazına sahibim. Oyun için almıştım bundan 3-4 ay önce. O zamanlar ekran yenileme hızı hakkında çok bilgim yoktu. Şimdi piyasada artık çoğu yeni çıkan telefonda 120 Hz kullanılıyor.
Keşke bekleseydim diyorum bazen bu ekran yenileme hızı çok mu önemli?
Sahip olduğum cihaz için ne dersiniz?

Hocam size kalmış :D yani cihazınız isterse 300 FPS alsın ekranı yüzünden 60'a kitlenecek ki sizin cihazınız çoğu oyunda 300 FPS rahat alır ama eğer ki o ekranı koysalardı şimdiki gibi F/P bir cihaz olmazdı bakın mi 10t ye koyulmuş ama pop-up kamera yok ve AMOLED ekran yok falan.

Bence eğer ki amacınız oyun değilse yani sürekli oyun oynamıyorsanız sırf Hz için o kadar özellikten mahrum olmak gereksiz olur. 60 FPS zaten yeterli. Tabii şu videoları izleyince insan bir gaza geliyor ama
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
profesyonel bir şekilde oynamıyorsanız o kadar da gerekli değil.

Valla pazarlama stratejisi diye düşünüyorum o yüzden Mi10t alacakken poco f2 pro aldım. Ips LCD zaten düşük segment bir ekran gibi duruyor ne olursa olsun. Ama bir de şu var iPhone 12 pro Max bile 60hz kullandıysa demek ki bu Hz olayının tam entegre olması için en az 3-4 yılı var gibi. Teselli ediyorum 😁

Vallahi pazarlama stratejisi diye düşünüyorum o yüzden MI10t alacakken POCO F2 Pro aldım. IPS LCD zaten düşük segment bir ekran gibi duruyor ne olursa olsun. Ama bir de şu var iPhone 12 Pro Max bile 60Hz kullandıysa demek ki bu Hz olayının tam entegre olması için en az 3-4 yılı var gibi. Teselli ediyorum 😁

:D hocam aslında çok güzel ve önemli bir olay mesela X3 NFC sırf 120 Hz ekranı var diye övülüyor(yani en çok övülme nedenlerinde başta duruyor diyelim) ama sorun şu ki 120 Hz de şarj 2-3 kat daha kısa gidiyor, telefon çok daha fazla ısınıyor ve bir ton sorun. Eğer ki oyun için aldıysanız telefonu biraz üzebilir sizi gerçekten.(yani oyun sizin için çok önemli ise abartı derecede) ama onun dışında gereksiz bence.
Bir de mi 10t daha pahalı.

Yok hocam mi10 tden daha çok para vermiştim ben buna 8/256 modeli 6k dan aşağı düşmüyor pek poconun. Ama bilmiyorum bugün mi mağazasında 120 Hz test ettim ekranı şöyle aşağı yukarı indirip kaldırdım ama cihazları yan yana getirmedikçe farkı göremedim. Bir de bu oyunların çoğu hala 60 fps aşamıyor

Geri
Yukarı