Telefonda gözüken yüksek bağlantı hızı

brkmrs01

Hectopat
Daha fazla  
Arkadasımın kullandığı Wi-Fi 8Mbps ancak telefon ayarlarından bakınca 75Mbps gözüküyor bak benim internet kimse bağlanmasa bayağı hizli diyor 😂. Eskiden bende bakmıştım yine 8Mbps hız olmasına rağmen bende de 75Mbps gibi bir şey çıkıyordu sanırım keşke gerçek olsa ama değil ne yazık ki. Telefonda gözüken bu bağlantı hızı ne anlama geliyor peki?

Dosya Ekleri

• 20210608_132604.jpg
    20210608_132604.jpg
    25 KB · Görüntüleme: 57
Arkadasımın kullandığı Wi-Fi 8Mbps ancak telefon ayarlarından bakınca 75Mbps gözüküyor bak benim internet kimse bağlanmasa bayağı hizli diyor 😂. Eskiden bende bakmıştım yine 8Mbps hız olmasına rağmen bende de 75Mbps gibi bir şey çıkıyordu sanırım keşke gerçek olsa ama değil ne yazık ki. Telefonda gözüken bu bağlantı hızı ne anlama geliyor peki?
Maksimum verebileceği hız olması lazım hocam.

Maksimum verebileceği hız olması lazım hocam.

İnternetten baktım orada yazan kaç olursa olsun verebileceği hız gercekte 40Mbps'den yukarı çıkamaz yazıyordu. Bende öyle biliyorum çoğu telefonun özelliklerinde bağlantı hızı 42-41Mbps yazıyor.
Bir şey yapmana gerek yok benim 35Mbps internetim de 65 gösteriyor.

Bir şey yapmayacağim zaten hocam neden öyle gösteriyor onu soruyorum.

İnternetten baktım orada yazan kaç olursa olsun verebileceği hız gercekte 40Mbps'den yukarı çıkamaz yazıyordu. Bende öyle biliyorum çoğu telefonun özelliklerinde bağlantı hızı 42-41Mbps yazıyor.

Bir şey yapmayacağim zaten hocam neden öyle gösteriyor onu soruyorum.
Modemin verebileceği max. hız diye biliyorum.

O anki bağlantı gücüne göre potansiyel maksimum hız.
Router ile sadece internete değil ağdaki diğer cihazlara da bağlanabilirsiniz. Yani Internetiniz o kadar hızlı olmasa bile Router'a bağlı NAS cihazından 75 Mbit/s ile veri transferi yapabilirsiniz.

Geri
Yukarı