Telefonda net gözüken resim bilgisayarda kalitesiz gözüküyor

LCD panelmiş, AMOLED zanettim bende.
🙂

Ekran kartının yazılımından renk ayarı deneyebilirsin. Masaüstüne sağ tıklayınca çıkması lazım. Intel, AMD, NVIDIA gibi.
Amd üzerinden yapiyorum ama tam olmuyor nvidia ise laptoplar icin renk ayari yok sadece amd var.

Telefonun renk ayarlarını bulabilsem yapacagimda yok işte
LCD panelmiş, AMOLED zanettim bende.
🙂

Ekran kartının yazılımından renk ayarı deneyebilirsin. Masaüstüne sağ tıklayınca çıkması lazım. Intel, AMD, NVIDIA gibi.

Telefonun renk ayarlarını bulabilsem yapacagimda yok işte.

Ekran ayarlarında olmalı.

AMD üzerinden yapiyorum ama tam olmuyor NVIDIA ise laptoplar icin renk ayari yok sadece AMD var.

Laptopunuzda çift ekran kartı var sanırım. Renk ayarı tek bir sürücü üzerinden ayarlanır. AMD'den kontrol ediliyorsa oradan değişmesi lazım.
Renkler yine telefondaki gibi gözükmüyorsa, panel kalitesinden dolayı yine renkler uyuşmayabilir.

Çoğu telefon belirtilmese de görsel ve videoların kalitesini yükselterek yüksek yoğunluklu ve bir o kadar da küçük ekranda sunar size. Bu sebeple büyük ekran bilgisayarlarda ve görüntüleyicilerde sizi kalite tatmin etmeyebilir. PC ve medya birlikteliği için kamera ve ekipmanlar üretiliyor. Kasıtlı olarak geç de olsa upscale nvidia ile geldi tabi ama geç oldu.

Geri
Yukarı