Telefonda oyun oynamak telefonu bozar mı?

Kadir533

Picopat
Arkadaşlar eğer telefonla oyun oynarsak telefonun anakartı yanar mı? Anakartına ya da herhangi bir yerine zarar verir mi? Yeni telefon olduğu için sordum. 7000 TL'ye aldım telefonu. Bozulmasını istemiyorum. Cevaplar gelsin.

Son düzenleyen: Moderatör:
Arkadaşlar eğer telefonla oyun oynarsak telefonun anakartı yanar mı? Anakartına ya da herhangi bir yerine zarar verir mi? Yeni telefon olduğu için sordum. 7000 TL'ye aldım telefonu. Bozulmasını istemiyorum. Cevaplar gelsin.

Tabii ki hayır ayrıca telefon fazla ısındığında özellikle oyun oynarken seni uyarıyor sistem ve ısınma daha da artarsa oyundan atıyor telefonun soğuması için.

Zorlayıp ellediğinde telefon elini yakmadığı sürece hiçbir şey olmaz. Bir de şarjda oynama.

Sürekli oyun oynamaktan ziyade sürekli yüksek sıcaklıkta kalmak özellikle eMMC gibi bazı bileşenlerin yanmasına sebep olabilir, zira cep telefonları sürekli yük altında çalışmaya elverişli bir soğutma sistemine genellikle sahip olmuyorlar. Özellikle Mate 10 Lite, POCO X3 Pro'ya da LG G3 gibi kronik anakart sorunu yaratabilen cihazlarda sorun yaşama oranı daha yüksek. Yani telefon oyun oynarken cayır cayır yanmıyor ise bir sorun yaşamazsınız.

Yeni konular

Geri
Yukarı