Telefonda Wi-Fi Açık Kalırsa Şarj Yer mi?

Telefonlarda Wi-Fi özelliği açık ve bağlı kalırsa şarjı çok yer mi? Sırf şarj yiyecek diye korktuğumdan ötürü Wi-Fi özelliğine sürekli aç kapa yaparak kullanıyorum. Bu sefer de Wi-Fi özelliğine çok aç kapa yapmak sıkıntı olur mu diye korkuyorum. Nedir bu işin teknolojik olarak açıklaması?

Telefonlarda Wi-Fi özelliği açık ve bağlı kalırsa şarjı çok yer mi? Sırf şarj yiyecek diye korktuğumdan ötürü Wi-Fi özelliğine sürekli aç kapa yaparak kullanıyorum. Bu sefer de Wi-Fi özelliğine çok aç kapa yapmak sıkıntı olur mu diye korkuyorum. Nedir bu işin teknolojik olarak açıklaması?
evet

Hem açık kalmaktan şarj götürür hem de ağ bağlantısı olduğu için uygulamalardan gelen bildirirmler ve güncelleştirmeler götürür o yüzden internet çok gerekli değilse kapat.

Aç/kapa yapmanın bir zararı olmaz. Wi-Fi açık iken güç tüketir.
Evdeki güçlendiriciye bugün diğer cihazlara bağlanırken telefon bağlanmamaya başladı. Korktum ben de aç kapa yaparak kullanmam Wi-Fi özelliğine zarar mı verdi acaba diye. O yüzden sordum.
evet fakat bi instagram kadar götürmez
Kullanırken mi arka planda iken mi? Arka planda uyku moduna al desek İnstagram'ın şarj yememesi için yeterli olur mu sizce?

Telefonunun ; Marka ve modeli nedir ?

Neye evet dediniz anlayamadım. Sürekli aç kapa yaparak kullanmaya mı yoksa şarj yer sorusuna mı evet dediniz?
Telefonunun ; Marka ve modeli nedir ?
Galaxy A70. Güçlendiriciyi prizden çekip bir daha taktım Telefon bağlandı. 5 DK sonra yine aç kapa yapmıştım. Tekrardan bağlanmamaya başladı. Güçlendiriciyi bir kez daha prizden çıkar tak yaptım. Telefon bağlandı. İşim bitti kapattım. Tekrar açınca bağlanır mı bilmiyorum.
Aç/kapadan kaynaklı olduğunu sanmıyorum.
Bugün internet de bir ara yavaşlamıştı. Sanırım güçlendirici ölüyor. Yenisini almak gerek. Evdeki pc güçlendiriciyi görüyor ama bağlanmıyor. Sorun güçlendiricide o halde.

A70'te bunu yapmana gerek yok zaten telefonun çok iyi pilide uzun ömürlü dilediğin gibi kullan bu Wİ-Fİ kapatma mevzuları eski telefon

Geri
Yukarı