Çözüldü Telefonda Wi-Fi araması açılmıyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

BURUH THE GREAT

Centipat
Yer
Antalya
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
İşlemci: İ5 12400f
İşlemci soğutucusu: Deepcool Ls520se 240mm sıvı soğutucu
Ekran kartı: Xfx Qick Rx 6750xt
Ram: Apacer Black Panther 2x8 16gb ddr4 3200mhz cl16
Ssd: Scy S3000 pro 1tb 3500/3000
Anakart: Msi h610m g
Kasa: Msi Mag Forge 101m
Psu: Sharkoon WPM Gold Zero 750w 80+ gold
Mouse: Bloody TL80
Klavye: Royal Kludge G87 TKL
Kulaklık: Hyper X Cloud 2
Monitör: Lg24gn650-b
Meslek
Öğrenci
Arkadaşlar hepinize iyi sosyaller. Konu başlığında da belirttiğim üzere Wi-Fi aramasını açamıyorum. Daha 2 gün önce kullanabildiğim bu özellik artık açılmıyor. Sizce bunun sebebi ne olabilir ve nasıl düzeltebilirim? Evimde telefon çok az çekiyor ve kimseyle düzgün bir görüşme sağlayamıyorum.

Çözüm
Arkadaşlar sorunun çözümünü buldum, eğer operatörünüz Turk Telekom ise bunu deneyin. İlk olarak 5555'e "İptal 4.5G" yazın (Bu 4.5g, Wi-fi araması ve Volte'yi iptal ediyor ve sonra geri açmanız gerekiyor). Başvurunuz onaylandıktan sonra sadece "4.5G" yazın. Başvurunuz tekrar onaylandıktan sonra "Volte" ve "Wifi arama" diye mesaj atın 5555'e. Bu mesajlarınız da onaylandıktan sonra düzelmiş olması lazım. Kısaca 4.5G ayarını iptal edip tekrar açtık, bu sırada kapanan Wi-fi araması ve Volte'yi tekrardan aktif ettik.
Hangi telefon olduğunu biz tahmin edelim bulana ödül verelim.
Samsung Galaxy A70, operatör de Turk Telekom. Daha önce olduğu için yazma gereği duymadım basit bir taktiği vardır diye.

Samsung Galaxy A70, operatör de Turk Telekom. Daha önce olduğu için yazma gereği duymadım basit bir taktiği vardır diye.
Müşteri hizmetlerini arayın duruma bi el atsınlar aktifleşince şöyle bir mesaj gelmesi lazım.
Ekran Görüntüsü - 2022-11-17 20-33-24.png

Bilmiyorum artık bağlandığınız Wi-Fi ağından kaynaklı olabilir. Başka bir Wi-Fi ile denyin oluyorsa sizin Wi-Fi'de sorun vardır.
Modemi kapat aç yaptığımda da düzelmedi, başka bir wi-fi ile deneyeceğim. Tuhaf olan şey daha 2 gün önce wi-fi üzerinden arama gerçekleştirdim fakat şu an bu ayar açılmıyor.

Hocam 1 ay kadar önce benim de başıma geldi. Türk Telekom telefonun desteğini kesti. Artık kullanılamaz dediler. Telefon üreticinizin gerekli güncellemeleri yapması için arayınız dedi. Bunu benim değil sizin yapmanız gerek falan diye tartıştık hatta.

Arkadaşlar hepinize iyi sosyaller. Konu başlığında da belirttiğim üzere Wi-Fi aramasını açamıyorum. Daha 2 gün önce kullanabildiğim bu özellik artık açılmıyor. Sizce bunun sebebi ne olabilir ve nasıl düzeltebilirim? Evimde telefon çok az çekiyor ve kimseyle düzgün bir görüşme sağlayamıyorum.

Bende de açılmama gibi bir problem olmuştu destekleyen farklı bir telefona SIM kartımı takıp uygulamadan açıp sonra geri telefonuma takdığımda açıldı.

Arkadaşlar sorunun çözümünü buldum, eğer operatörünüz Turk Telekom ise bunu deneyin. İlk olarak 5555'e "İptal 4.5G" yazın (Bu 4.5g, Wi-fi araması ve Volte'yi iptal ediyor ve sonra geri açmanız gerekiyor). Başvurunuz onaylandıktan sonra sadece "4.5G" yazın. Başvurunuz tekrar onaylandıktan sonra "Volte" ve "Wifi arama" diye mesaj atın 5555'e. Bu mesajlarınız da onaylandıktan sonra düzelmiş olması lazım. Kısaca 4.5G ayarını iptal edip tekrar açtık, bu sırada kapanan Wi-fi araması ve Volte'yi tekrardan aktif ettik.

Çözüm

Geri
Yukarı