Telefondaki Dosyaları Yedekleme

ROCKEN

Kilopat
Daha fazla  
Arkadaslar Note 3 Neo telefonuma arkadasimin Wi-Fi' üzerinden bir virüs bulasti. Telefon inanilmaz bir sekilde yavasladi. Tüm uygulamalar tek tek durdurulup hata veriyor ve depolama alani full dolu gozukuyor bos olmasina ragmen. Ekranda surekli hata mesajlari geldigi icin bir sey yapmak imkansiz. Önemli olan surasi telefonda cok önemli fotolar vs. var ve bunlari bir sekilde yedeklemem gerek. PC'ye baglamaya korkuyorum çünkü arkadasimin bilgisayari üzerinden bulastigi icin benim PC'yi de tehlikeye atamam. Orada da cok önemli dosyalar var. Google Drive calissa oraya atacağım ama acar acmaz hata veriyor. Dosyalari kaybetmeden yedekleyebilmenin bir yolu var midir? Bilenler bir yardimci olursa minnettar kalirim. Tesekkurler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Öncelikle geçmiş olsun.

İşinizi çözebileceğini düşündüğüm bir plan var aklımda. Adım adım uygulayıp neticesini yazarsanız sevinirim.

Öncelikle cihaza TWRP kurunuz.

Ardından MOUNT yazan butona tıklayınız.

20171021_210543.png

Ardından en üstteki 'system' seçeneğini aktif hale getirin.

20171021_210713.png

Ardından tekrar ana menüye dönün ve advanced butonuna tıklayın. Burada file manager yazan butona tıklayın.

20171021_210747.png

Buradan sonra ise resimlerin bulunduğu klasörleri bir micro sd karta aktarın. Böylece cihazı açmadan dosyalarınızı kurtarmış olacaksınız. Sorununuz çözülmüş olacaktır.

Son düzenleme:
Öncelikle geçmiş olsun.

İşinizi çözebileceğini düşündüğüm bir plan var aklımda. Adım adım uygulayıp neticesini yazarsanız sevinirim.

Öncelikle cihaza TWRP kurunuz.

Ardından MOUNT yazan butona tıklayınız.

Eki Görüntüle 263999

Ardından en üstteki 'system' seçeneğini aktif hale getirin.

Eki Görüntüle 264000

Ardından tekrar ana menüye dönün ve advanced butonuna tıklayın. Burada file manager yazan butona tıklayın.

Eki Görüntüle 264001

Buradan sonra ise resimlerin bulunduğu klasörleri bir micro sd karta aktarın. Böylece cihazı açmadan dosyalarınızı kurtarmış olacaksınız. Sorununuz çözülmüş olacaktır.
Kardeşim öncellikle uğraşıp cevap verdiğin için teşekkür ederim ama depo full gözüktüğü için herhangi bişey yüklemek imkansız. Bunun gibi bir çok şey denedim başarılı olamadım ne yazık ki. En son format attım şu anda problem yok. İlgilendiğin için tekrar teşekkür ederim.

TWRP kurunca ek uğraşmaya gerek yok. TWRP ekranında cihazı PC'ye bağlarsan tüm dosyalara erişir zaten. Sistemi mount etmesine bile gerek yok. Neyse zaten sorun çözülmüş.

TWRP kurunca ek uğraşmaya gerek yok. TWRP ekranında cihazı PC'ye bağlarsan tüm dosyalara erişir zaten. Sistemi mount etmesine bile gerek yok. Neyse zaten sorun çözülmüş.
Maksat cihazı PC'ye bağlamamak.

Recovery'e girip sistemin yedeğini alıp sonra onu geri yükleyebilecek adam sana ihtiyaç duymaz zaten. PC'ye virüs korkusu yüzünden bağlamamış. Benim anlattığım şekilde mount etmekle, hafıza kartı takmakla uğraşmadan direk klasör klasör istediğini alır atar.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı