Telefondaki "H" işareti nedir?

Kharon

Kilopat
Merhabalar arkadaşlar bugün yeni bir telefon aldım. Modeli Xiaomi Redmi Note 8. Veri dolaşımı, internet vs kapalı olmasına rağmen şarj simgesinin yanında "H" işareti gözüküyor. Bunun anlamı nedir ve acaba internete bağlı mıyım? İnternet sayfaları açılmıyor fakat yine de merak ettim. Önceki telefonumda böyle bir şeye rastlamadığımdan dolayı sorma gereği duydum. Şimdiden teşekkürler.

Eski bir altyapıdır. İnternetiniz çok yavaş yani. Onun için mobil veri ayarlarından LTE varsa onu seçin. İnternet kapalı demişsiniz. Mobil veriniz açık kalmış olabilir.

Eğer MiU 11 güncellemesini yapmadıysanız eski sürümde mobil veri açık olmasa bile 4.5 G yazıyordu. Bulunduğunuz bölgede internet çekimi az ise o yüzden öyle yazıyor olabilir. MiU 11 güncellemesi ile bu durum düzeltildi. Sadece mobil veri açık iken bu yazı yazıyor.

Henüz güncelleme yapmadım ve kontrol ettiğim kadarıyla internet ile alakalı hiç bir şey açık değil. 4.5G'ye alınca "4.5G", 3G'ye alınca "H", 2G'ye alınca "E" işareti çıkıyor ve ayrıca telefonda veri kullanımı kısmında internet kullanımı gözükmüyor. Google Chrome gibi bir tarayıcıyı veya Youtube'u açtığımda ise internetiniz yok diyor. Güncelleme yaptıktan sonra tekrar durumu buradan yazacağım.
Not: Sadece interneti açtığımda "H" işareti "H+" oluyor.
Güncelleme yaptıktan sonra "H" işareti gitmiş bulunmakta. Teşekkürler herkese.

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı