Rehber Telefondaki reklamlar nasıl engellenir?

PRIME H610MK

Decipat
Yer
Osmangazi
Bunu birçoğunuz biliyordur ama bilmeyenler için telefonda YouTube reklamları hariç diğer tüm reklamları engellemenin yolunu göstereceğim.
1 - Ayarlara girin
2 - Ayarlarda arama yerine "Özel DNS" yazın
3 - DNS yerine "dns.adguard.com" yazın. Screenshot_2023-02-25-19-07-57-595_com.android.settings-edit.jpg

İşlem bu kadar. Artık telefonda YouTube reklamları hariç hiç bir türlü reklam çıkmayacak.

YT reklamları için de Vanced öneririm. Google'a YT Vanced yazarsanız çıkacaktır. Güvenip güvenmemek size kalmış ben kullanıyorum.
Ayrıca AdGuard DNS yanlış bilmiyorsam Turkcell Mobil veride oluyor Vodafone da olmuyor.(Türk telekomu bilmiyorum)Wi-Fi ile hepsinde oluyor ama...

Tam olarak nasıl çalışıyor? Yani datamız direkt olarak onların sunucusundan geçip mi bie geliyor?
Ne zaman tarayıcında bir domain'e (mesela zort.com) bir istek gönderirsen o sunucudan gelen yanıtlar çeşitli reklamlara da istek gönderiyor. Sana gelen cevaplar önce DNS, sonra da sana ulaştığı için DNS reklamlı vaya sakıncalı (dolandırıcılık vs.) cevapları sunucuya null (boş) olarak geri gönderiyor. Adguard'ın reklam veritabanı da sürekli güncellendiği için tüm reklamları engelleyebiliyor.

Geri
Yukarı