Telefondan bilgisayara USB ile görüntü aktarma

Boralas

Hectopat
Daha fazla  
Başlıkta yazdığım gibi bu telefon ekranını bilgisayara yansıtmak istiyorum. Yazlıkta olduğum için internetim sınırlı. Vodafone TV paketim var maçı oradan açıp 27" monitörümde izlemek istiyorum. Burada sadece 4:3 tüplü bir televizyon var maçın tadı da öyle çıkmaz. Dediğim gibi internetim sınırlı 200 MB gibi bir veri ile halledebilirsem çok iyi olur. Görüntüyü bilgisayar üzerinden vereceğim. Nasıl yapabilirim?

Ben aşağıdaki adresteki aracı kullanıyorum ancak Linux üzerinde. Windows'ta kurulumunu ve çalıştırmasını bilemiyorum, inceleyebilirsiniz. Uygulama telefon ekranını doğrudan bilgisayar ekranında gösteriyor, kablo ile çalışıyor.

Ben aşağıdaki adresteki aracı kullanıyorum ancak Linux üzerinde. Windows'ta kurulumunu ve çalıştırmasını bilemiyorum, inceleyebilirsiniz. Uygulama telefon ekranını doğrudan bilgisayar ekranında gösteriyor, kablo ile çalışıyor.

Yanlışlıkla yazdım silmeyi de bilmiyorum pardon. 😀

Scrcpy 'i indirip telefonu kabloyla bilgisayara bağlayın. "Usb debugging" seçeneğinin telefonunuzun "geliştirici ayarları" kısmında açık olduğundan emin olun. Ardından "Scrcpy"yi çalıştırın. Eğer "Android debug bridge"i kullanmayı öğrenirseniz bu işlemi kablosuz olarak yapmanız da mümkün. "Android debug bridge" wifi üzerinden debugginge izin veriyor.

Daha kolay bir yolu var mı acaba? Vodafone TV'yi emulatör ile izlediğiniz zaman bilgisayarda ve HDMI kablosu ile aktarım yapılarak TV de tüm kanalları izleyebiliyorsunuz ancak maalesef kotadan yiyor. Cep telefonu üzerinden izlediğinizde kotadan yemiyor ama emulatör ile nedense kotadan yiyor. Kotadan yememesi için telefonu monitöre veya TV ekranına yansıtmak çözüm olsa gerek.

Geri
Yukarı