Telefondan çektiğim görüntü ile mikrofon ses kaydını nasıl ayarlarım?

Baydar2

Femtopat
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
Asus Tuf Gaming F15
RTX 3050
İntel İ5
16 GB ram
Meslek
İnfluencer
HyperX QuadCast mikrofonum var USB ile bağlandığı için bilgisayardan ses kaydı almam gerekiyor bir yandan telefondan video çekeceğim yani videoyu telefondan ses kaydını mikrofonumdan almam gerekiyor ancak şimdi bilgisayardan ses kaydını başlattım mesela sonra da telefondan videoyu çekmeye başladım ancak ses kaydı önceden alındığı için ben programlar ile ne kadar düzenlesem de sesim ya konuşmadan önce çıkıyor ya da gecikerek çıkıyor. Bu sorunu nasıl aşabilirim içerik üreticisiyim ilk defa kameralı videolara geçeceğim bana yardımcı olursanız memnun olurum. Eskiden kablolu yaka mikrofonu kullanıyordum direk telefonun kulaklık portuna takıp videolar çekiyordum sonuç olarak videoyu başlattığım zaman eş zamanlı ses alıyordu. Yeni ekipmanlar aldık derdimiz arttı diyelim :)

Son düzenleme:
Selam, kullandığın edit programına göre farklı yöntemler var ama ağırlıklı olarak her programın kendi ses senkronizasyon özelliği bulunuyor.

Premiere Pro'da ses kaydını, telefondan çektiğin görüntüyü ve telefondan aldığın ses kaydını bir sequencede alt alta gelecek şekilde koyup hepsini seçip sağ tık ile senkronize seçeneğini seçersen tüm sesleri eşleştirecektir. Daha sonra telefonun ses kaydını silmen gerekli ki sesler üst üste binmesin. Aynı işlem CapCut ve DaVinci'de de mevcut.

Bazı programlarda ise otomatik eşleştirme bulunmuyor, bunu çözmek için videoyu çekerken bir yerde ellerini birbirine vurarak sesi patlatman gerekiyor. Daha sonra edit programında sesin patladığı noktaları bulup aynı kareye manuel olarak hizalamalısın.

Selam, kullandığın edit programına göre farklı yöntemler var ama ağırlıklı olarak her programın kendi ses senkronizasyon özelliği bulunuyor.

Premiere Pro'da ses kaydını, telefondan çektiğin görüntüyü ve telefondan aldığın ses kaydını bir sequencede alt alta gelecek şekilde koyup hepsini seçip sağ tık ile senkronize seçeneğini seçersen tüm sesleri eşleştirecektir. Daha sonra telefonun ses kaydını silmen gerekli ki sesler üst üste binmesin. Aynı işlem CapCut ve DaVinci'de de mevcut.

Bazı programlarda ise otomatik eşleştirme bulunmuyor, bunu çözmek için videoyu çekerken bir yerde ellerini birbirine vurarak sesi patlatman gerekiyor. Daha sonra edit programında sesin patladığı noktaları bulup aynı kareye manuel olarak hizalamalısın.

Teşekkürler şehir dışındayım evime geçince dediklerini yapacağım. Olurda bir sıkıntı olursa siz yardımcı olur musunuz?

Yeni konular

Geri
Yukarı