Telefondan parmak izi taranarak PC açılması sağlanır mı?

LyKiaa0

Hectopat
Yer
Ankara
Daha fazla  
Arkadaşlar aklıma bir fikir geldi, olur mu nasıl olur bilmiyorum. Fikir şu, telefondan parmak izimizi okutarak bilgisayarın kilit ekranını açabilir miyiz?

Son düzenleyen: Moderatör:
Yapılabilir ancak bunu yapan bir uygulama olduğunu sanmıyorum. Yani kodlama programlama vs. biliyorsanız bir ihtimal yapılabilir. Yapsanız bile telefondan yapabileceğinizi pek sanmıyorum. Parmakizi okuyucu bir cihaz ile yapabilirsiniz.

Yapılabilir ancak bunu yapan bir uygulama olduğunu sanmıyorum. Yani kodlama programlama vs. biliyorsanız bir ihtimal yapılabilir. Yapsanız bile telefondan yapabileceğinizi pek sanmıyorum. Parmakizi okuyucu bir cihaz ile yapabilirsiniz.

Günümüzdeki laptoplara bu parmakizi okuyucu eklenmeye başladı.

Günümüzdeki laptoplara bu parmakizi okuyucu eklenmeye başladı.

Laptoplarda olduğunu biliyorum ancak masaüstü bilgisayarlarda yapılabilir mi onu merak ettim.

Arkadaşlar aklıma bir fikir geldi, olur mu nasıl olur bilmiyorum. Fikir şu, telefondan parmak izimizi okutarak bilgisayarın kilit ekranını açabilir miyiz?

Bu tarz bir uygulama var mı bilemem ama şimdilik parmak izi okuma donanımı olan PC'lerde oluyor. Diğer türlü uygulama üstünden yapmak güvenlik sıkıntılarına yol açar.

Yeni konular

Geri
Yukarı