Telefondan Sürekli ve yüksek boyutlu dosya indirmenin zararı olur mu?

Makaleler
9
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
i7 10750H || GTX 1660 Ti 6 GB Mobile || 2x16 GB RAM || 512 GB NVMe M.2 SSD || 1080p 144 Hz IPS Panel || Windows 11-macOS Big Sur || Acer Nitro 5 AN515-55 2020 ||
Meslek
Öğrenci
Arkadaşlar telefonum Samsung Galaxy S7.
Ben çok sık oyun film dizi indiriyorum. Ama geceleri bilgisayarı açmak istemiyorum.

Bunun için Samsung EVO Plus 64GB 100 MB/s microSDXC Kart (SD Adaptör) Fiyatı bu SD kartı alıp bunun üzerine torrent veya tarayıcı üzerinden indirme yapacağım. Herhangi bir zararı olur mu ve telefon 30-40 GB boyutundaki tekil dosyaları indirebilir mi ?

Son düzenleyen: Moderatör:
Büyük ihtimalle hayır olmaz fakat sil yükle yaparak hafıza kartının ömrünü kısaltıyormuş gibi bir söylenim vardı gerçi o SSD'de idi.
Ben mebin Fatih adlı internetinden 6 ile 7 saat arasında 35 GB dosya indirmiştim.

Büyük ihtimalle hayır olmaz fakat sil yükle yaparak hafıza kartının ömrünü kısaltıyormuş gibi bir söylenim vardı gerçi o SSD'de idi.
Ben mebin Fatih adlı internetinden 6 ile 7 saat arasında 35 GB dosya indirmiştim.
MEB'in internetine nasıl giriyorsun lütfen bana da söyle beceremedim HTTP ENJEKTOR'le felan :D

Dahili hafızaya indirmeyi tavsiye etmiyorum. Her gün 20-30GB indirme yaparsanız o hafıza 1 yıl sonra performansı düşürür, 2-3 yıl içerisinde göçer. SSD'lerde boyut yüksek ama telefonlar böyle değil. SD karta indirecekseniz hiçbir sorun olmaz. Olursa da SD kartı değiştirebilirsiniz. Ben yine de o SD kartın sizin kullanacağınızdan daha uzun ömürlü olacağını düşünüyorum.

Dahili hafızaya indirmeyi tavsiye etmiyorum. Her gün 20-30GB indirme yaparsanız o hafıza 1 yıl sonra performansı düşürür, 2-3 yıl içerisinde göçer. SSD'lerde boyut yüksek ama telefonlar böyle değil. SD karta indirecekseniz hiçbir sorun olmaz. Olursa da SD kartı değiştirebilirsiniz. Ben yine de o SD kartın sizin kullanacağınızdan daha uzun ömürlü olacağını düşünüyorum.
SD kart alıp ona indireceğim. Telefonda indirme yeri SD kart seçtikten sonra dahili hafıza ile işim biter diye düşünüyorum. Ama telefonun indirme şeklini bilmiyorum. Direkt hafıza kartına mı indirir yoksa dahiliye indirip SD karta mı atar ?

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı