Telefondan video açınca evin interneti kopuyor

cLaww

Hectopat
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Meslek
Veritabanı Programcılığı
Başlıktan da görüceğiniz üzere çok saçma bir durumun içersindeyim, ben bu konuda tereddüt ederken annem ve babam dahil artık bu konuya şahitlik etmeye başladı. Fiber 100Mbps internet kullanıyorum, gün içerisinde her gün en az 15-20 sefer internet kopmalarım oluyor. Oyunun ortasındayken aşırı can sıkıcı oluyor bu durum. Neyse, fark ettiğim nokta şu özellikle gece saatlerinde telefondan YouTube'da video izlerken kaliteyi arttırdığım zaman anında internetim kesiliyor (bilgisayarda, televizyonda bağlanırken vs. hiçbir problem yok. Telefonlarda da sorun olmadığına %100 eminim çünkü 3 telefonda daha alınalı 5-6 ay anca oldu). Tesadüf olamaz çünkü kasıtlı olarak da denedim, hem ben hem de ev halkı çat diye kesiliyor internet. Müşteri hizmetleriyle defalarca konuştum sürekli otomatik arıza kaydı açıyorlar 24 saat geçmeden probleminiz düzelmişdir diye mesaj geliyor, halbuki hala aynı. En sonunda hattımı kapattıracağım dedikten sonra 3 defa ekip geldi 3'ünde de modem değiştirttim modemden kaynaklı olabilr diye. Altyapımı kontrol ettiirdim herhangi bir sorun yok. Aynı binada alt komşum ve yan komşumda benimle birlikte aynı ISS'yi kullanıyor (Millenicom) TT altyapısına bağlı. Onlarda herhangi bir kopma problemi söz konusu değil, bende neden sadece telefondan YouTube'da video izlerken yapıyor anlamadım, daha önce başına gelen varsa, çözdüyse nasıl yaptığını anlatabilir mi? Cidden muzdaribim bu konuda.

Telefonlar: Samsung Galaxy M52 5G + Samsung Galaxy A73 5G.
Modem: ZTE H298a fiber.

Son düzenleyen: Moderatör:

Yeni konular

Geri
Yukarı