Telefondan Wi-Fi Bağlanınca İnternet Yavaşlama Sorunu

ugur6741

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar. Benim Windows 8.1 laptopumda Wireless ile internete bağlanıyorum. CS:GO falan oynarken PIN çıkıyor, telefondan internete girince laptopdaki internet yavaşlıyor. Oyun oynanmaz oluyor. İnternette eskisi kadar hızlı gezinemiyorum, Wi-Fi 3 kademe çekerken, birden 1 çekmeye başlıyor. Birden yavaşlıyor telefondan interente girince. Şimdiden yardımlarınız için teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba arkadaşlar. Benzer bir sorunu bende yaşıyorum bir zamandır ve aklıma hiçbir çözüm gelmiyor. evimde 1 masaüstü pc ethernet ile 3 telefon ve 1 laptopta wireless ile bağlı. ancak beynimi durduran soru şu. acer marka laptop, samsung s4 mini ve sony xperia Z aynı anda wireless ile bağlıyken ben masaüstü pc.de çok rahat online oyun oynayabiliyorum fakat sony xperia Z5 compact wireless ile bağlandığı anda benim internetim çökme noktasına geliyor oyun oynanmıyor herhangi bir video izlenmiyor. bunun sebebi ne olabilir. Lütfen açıklayıcı bi yardım bekliyorum nasıl çözülebilir??? şimdiden ilginiz için teşekkür ediyorum

Arkadaşlar sorunuz nedeni basitçe, aynı ağa bağlı cihazların farklı oranlarda bant genişliği kullanmasından gerekiyor. Örneğin, siz a bilgisayarında internette gezinirken b telefonunda 1080p video izlemeye kalkarsanız a bilgisayarındaki internet bağlantısı bu durumdan olumsuz etkilenecektir. Bu durumun önüne geçmek ve bant genişliğini cihazlar arasında paylaştırmanın yolları var. Bunlardan birisi modem arayüzünden QoS ayarı yapmak. Bant genişliği paylaştırma konusunda Technopat Sosyal'de ve Google'da araştırma yapabilirsiniz.

Ayrıca şunu belirtmek istiyorum, çevrimiçi rekabetçi oyunlar oynarken bilgisayarınızın modeme bir adet ethernet kablosu ile bağlı olduğuna, ağa başka cihazların bağlı olmamasına ve bilgisarda herhangi bir download ya da upload yapılmamasına dikkat ediniz.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı