Telefondan Wireless'a bağlanamıyorum

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

cenker

Hectopat
Yer
Muğla
Daha fazla  
1 ay önce Airties, 4 portlu ve tek antenli kablosuz modem satın aldım. Netbookumdan hiçbir sorunum olmadan internete girebiliyorum. Ancak Blackberry Bold 9000 marka telefonumla denediğimde "Bu kablosuz yönlendirici, Wi-Fi Protected Setupı destekler. Bir pin kullanarak (BalckBerry cihazınızın oluşturacağı) bağlanmak için ileriyi tıklatın" şeklinde çıkıyor. İleriye tıkladığımda bana bir pin kodu ve 5 dakika veriyor ama pin kodunu nereye yazacağım onu bilmiyorum. Eğer ileriye değil de iptal seçeneğine tıklarsam benden ön paylaşımlı anahtar istiyor. Modemimin şifresini giriyorum fakat bağlantı başarısız oluyor. Dün arkadaşımın iPhone 4 telefonu ile denedim onda da şifreyi doğru girmeme rağmen yanlış parola diyor. Yardımlarınızı bekliyorum.

Maalesef telefonumda sitenin belirttiği ögeler yok. Bold 9800'de daha farklı sanırım.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bugün de arkadaşımın Samsung Galaxy S2 telefonunu aldım ve yine aynı sorun var bu sefer kimlik denetimi hatası oluştu diyor ve bağlanmıyor 1 ay sonra S3 alacağım bu sorunu çözmem lazım.

- - - Güncellendi - - -

S2'deki sorunu çözdüm. Kablosuz şifrem de "ı" karakteri olduğu için bağlanamıyormuşum. Airties sitesinden şifremdeki "ı" ları "i" ile değiştirdim ve sorun çözüldü. Kablosuz acemiliği. :D

Son düzenleyen: Moderatör:
Ben diyecektim ki çözmüşsün. Şifre hata veriyorsa şifre yanlıştır, bu kadar basit :) Şifrelerde Türkçe karakter kullanılmaması gerektiğini öğrenmiş olmamız lazım artık ama...

Dün öğrendim. :D Ama ben bu modemi almadan önce internette çok eski bir teknoloji kullandığım için tahmin edememiştim, ders oldu :D

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı