Telefonla konuşurken "bip" sesi geliyor

Şaka bir yana bir kişide konuştuğunuzda mı yoksa diğerlerindei geliyor?
Sim kartını başka bir telefonda ve başka bir sim kartını kendi telefonunda bilmeden bunu bilemeyiz.
Sim kartını başka telefonda denerken bip sesi gelir ve yankılanırsa muhtemelen dinleniyorsun.
Başka bir sim kartı senin telefonda bip sesi çıkarır ve yankılanırsa muhtemelen ROM kaynaklı. Stock ROM'a geçtiğinde yine sorun devam ederse İMEİ üzerinden dinleniyor olabilir.

Peki ne yapabilirim? Eğer gerçekten dinleniyorsam nasıl kurtulabilirim? Custom ROM ile alakalı olabilir mi?
Konuştuğunuz kişiler biraz telefon anlamayanlardan mı geliyor ses sadece? (dayın,vs.)

Custom ROM güvenilir değilse dinleniyor olma ihtimalınız yüksek. (yazamıyorum klavyeye alışık değilim af dileyin)

Dün kuzenimle konuşurken fark ettim. Ancak şöyle bir durum var uzun süreli konuşmalarda duyuyorum. Bugün bir arkadaşım ile 8 dakika falan konuştum onda da duydum. Kullandığım ROM güvenli. PixelOS kullanıyorum. Şu SIM kart işini deneyeceğim. Yankılanırdan bahsettiğim bu eski tip telefonlarda hani mikrofona dokunursunuz o dokunma sesini duyarsınız ya da fısıldarsınız duyarsınız ya. O mantık.

Geri
Yukarı