Telefonu hızlı şarj etmek batarya ömrünü etkiler mi?

Schale

Decapat
Daha fazla  
Merhaba, bundan 2 hafta önce Redmi Note 11 Pro isimli telefonu aldım ve yanında 67W'lık hızlı şarjı var, telefonu çok hızlı dolduruyor fakat telefon 6 saat ancak dayanıyor. Bu hızlı şarj özelliği bataryayı yıpratır mı ve batarya ömrünü uzatmak için neler yapılmalı?

Merhaba, bundan 2 hafta önce Redmi Note 11 Pro isimli telefonu aldım ve yanında 67W'lık hızlı şarjı var, telefonu çok hızlı dolduruyor fakat telefon 6 saat ancak dayanıyor. Bu hızlı şarj özelliği bataryayı yıpratır mı ve batarya ömrünü uzatmak için neler yapılmalı?

Cihazın orijinal şarj aleti ise sıkıntı olmaz...

Bluetooth, konum vs gibi servisler hızlı şarj tüketir onları gerekmediğinde kapatabilirsin, arkada çalışan uygulamaları kapatabilirsin.
Şarj sağlığı düşmesin istiyorsan telefonu %40-%80 aralığında kullanıp şarj et.

Batarya sağlığını korumak için pili 20-80 yüzdeleri arasında kullanabilirsin.
Yavaş akımla şarj olup daha az ısınması batarya ömrünü uzatır. Ancak sürekli yavaş şarj etmene gerek yok. Hızlı şarja ihtiyacın olmadığı durumlarda yavaş şarj edebilirsin. Sonuçta cihazın hızlı şarj destekli üretiliyor.

Batarya sağlığını korumak için pili 20-80 yüzdeleri arasında kullanabilirsin.
Yavaş akımla şarj olup daha az ısınması batarya ömrünü uzatır. Ancak sürekli yavaş şarj etmene gerek yok. Hızlı şarja ihtiyacın olmadığı durumlarda yavaş şarj edebilirsin. Sonuçta cihazın hızlı şarj destekli üretiliyor.

Yavaş şarj nasıl edeceğim elimde Redmi Note 9'un 17 W mu neydi o var o olur mu?

Geri
Yukarı