Telefonu sıfırlamak format atmakla aynı mıdır?

Jonhh

Centipat
Daha fazla  
Telefonumu virüs şüphesiyle tamamen sıfırladım. Bu format atmak ile aynı şey midir? Değilse bir yetkiliye göstereceğim. Ama öyleyse götürmeme gerek kalmaz virüs gidiyor sanırım böyle yapınca.

Hayır. Sıfırlama telefonun her dosyasını silmez. Ama recovery ile attığım hardreset kökünü temizler. Önerim hardreset. Zaten servise vermene gerek yok. İnternette hardreset atma videoları var.

Nasıl yapıyoruz peki hocam? Eğer PC ile yapılıyorsa, henüz PC'm yok. Yetkili birilerine gösterirsem yaparlar sanırım.

Telefonu uygun tuşlarla recovery moda alıyorsunuz. Sonra wipe data factory reset diyorsunuz. Oradan yes deyince resetleme başlıyor. Sonra cihazını yeniden başlatıyor ve ilk günkü haline geliyor. Cihazının markası nedir?

Hocam Oppo'larda recovery farklıymış. Bu video işinize yarayabilir.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Hocam Oppo'larda recovery farklıymış. Bu video işinize yarayabilir.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
teşekkür ederim. şimdi yapıyorum hocam.

Evet yaptım ama orada ki videoyla aynı şeyler çıkmadı benim telefonda karşıma. 2 ay önce atılmış bir video daha buldum oppo hart reset yine. Formatı oradan attım.
Bu video ile yaptım;

Artık virüs söz konusu olmaz değil mi hocam?

Geri
Yukarı