Çözüldü Telefonu tüm gün ekranı açık bırakmak

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Çözüm
AOD için soruyorsanız hayır sorun olmaz, LCD ekran kullanan bir telefonda ekran parlaklığı düşükte kullanılacaksa sorun olmaz, yüksek parlaklıkta ısınma olabileceğinden panel sararabilir. OLED ekranlar için aynı görüntü sürekli ekranda olacaksa burn in yapabilir.
AOD için soruyorsanız hayır sorun olmaz, LCD ekran kullanan bir telefonda ekran parlaklığı düşükte kullanılacaksa sorun olmaz, yüksek parlaklıkta ısınma olabileceğinden panel sararabilir. OLED ekranlar için aynı görüntü sürekli ekranda olacaksa burn in yapabilir.

Çözüm
Nasıl bir ortamda bulunacağına hatta ekran tipine göre bile değişebilecek bir durum bu. Eğer cihazın ekranı Amoled, Süper Amoled veya OLed ekransa, maksimum parlaklıkta ve serin olmayan bir ortamda çalıştırırsan Amoled yanığı olması muhtemel. Ayriyetten Batarya ömrü de normalden daha kısa olacaktır. Kısacası ekran açık kaldıkça ısınacaktır. Sıcak bir ortamdaysanız (soğuk sayılmayacak her ortamı kast ediyorum) ekranda amoled yanığı olabilecek üstüne batarya ömrünüz de azalmış olacaktır.

Eski telefonumu film izlerken acil bir şey olması sonucunda bırakıp gitmiştim (A7 2015) ve işlerin uzaması sonucu 2 gün eve gidemedim geri döndüğümde ise telefonun ekranı hala açıktı ve şarjdaydı sonrası için herhangi bir sorun yaşamadım kendisi hala çalışmakta ve yedek telefon olarak beklemektedir.

Geri
Yukarı