Telefonuma Gelen Reklam Mesajı

Birader98

Hectopat
Daha fazla  
Telefonuma reklam mesajları gelmezdi, ama isim soyisim ile reklam geldi bugün. Şaşırdım siteyle bir bağlantım da yok, ama "hizmetlerimizden yararlanmak isterseniz..." diye devam ediyor. Mesaj siteye üyeliğim bulunmadığı halde acaba nasıl öğrendiler telefon numaramı vermediğim halde? Bilgiler satılıyor diyeceğim, ama şu ana kadar hiç gelmemişti. Bahsettiğim şey reklam mesajı, yani isim soyisim görmem şaşırttı.

Maalesef bilgilerimiz satıldığı konusunda ben de hemfikirim. Size önerim şu şekilde, mesaj sonunda B0xx'li bir kod var. O kodu internet aratıp firmayı bulun. Firmaya bana bir daha mesaj gönderirseniz sizi bakanlığa ve BTK'ya şikayet edeceğim diyerek bir mail atın. Sorun muhtemelen çözülür. Çözülmez ise gerçekten BTK'ya bu durumu bildirin. Ciddi miktarda ceza alırlar.

Bende olmuştu, Hepsiburada aldığım 1 gün sonra Benim isim soyadı yazılıyor baya şaşırdım 3200 parapuan ile samsung s8 plus sipariş web diye mesaj geldi.
Bi yerde duydum Trendyol, Morhipo, Hepsiburada vb. gibi siteler hacklemiş diye.
Maalesef bilgilerimiz satıldığı konusunda ben de hemfikirim. Size önerim şu şekilde, mesaj sonunda B0xx'li bir kod var. O kodu internet aratıp firmayı bulun. Firmaya bana bir daha mesaj gönderirseniz sizi bakanlığa ve BTK'ya şikayet edeceğim diyerek bir mail atın. Sorun muhtemelen çözülür. Çözülmez ise gerçekten BTK'ya bu durumu bildirin. Ciddi miktarda ceza alırlar.
B187 diyor benim ki vay şaşırdım Sinerji miş. Bida sinerji almam artık.

Bende olmuştu, Hepsiburada aldığım 1 gün sonra Benim isim soyadı yazılıyor baya şaşırdım 3200 parapuan ile samsung s8 plus sipariş web diye mesaj geldi.
Bi yerde duydum Trendyol, Morhipo, Hepsiburada vb. gibi siteler hacklemiş diye.

B187 diyor benim ki vay şaşırdım Sinerji miş. Bida sinerji almam artık.
dediğiniz siteleri mi hacklemişler?.Sinerjiden almam derken nasıl yani bende başka bir kod yazıyor bunu öğrenmem ne işime yarar benim?

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı