Çözüldü Telefonuma SMS gelmiyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Salih Zeki

Decapat
Daha fazla  
Merhabalar, telefonuma SMS gelmiyor. Spam koruması aktif değil. Bütün ayarları kurcaladım. Telefonu yeniden başlattım yine düzelmedi. Yardımlarınızı bekliyorum. (Vodafone kullanıcısıyım.)

Çözüm
Maalesef. Telefonu fabrika ayarlarına çevirip deneyeceğim o da olmazsa format atarım, zaten yerim kalmadı format atmam lazım telefona. Eğer o da olmazsa, müşteri temsilcisi. Teşekkürler yine de. 😊
Bir de böyle deneyin SMS almayı.
Fabrika ayarlarına çevirdim düzeldi.
Merhabalar, telefonuma SMS gelmiyor. Spam koruması aktif değil. Bütün ayarları kurcaladım. Telefonu yeniden başlattım yine düzelmedi. Yardımlarınızı bekliyorum. (Vodafone kullanıcısıyım.)
Rootlu mu? Zamanında Root ile bende SMS'i bozmuştum.

Kingroot ile başıma gelmişti. Ondan sonra direkt olarak Flashlayarak rootladım.

Rootlu mu? Zamanında root ile bende SMS'i bozmuştum.

Kingroot ile başıma gelmişti. Ondan sonra direkt olarak flashlayarak rootladım.

Hayır.

Bu sorun ne zamandan beri devam ediyor, telefona bu sorunu oluşturabilecek herhangi bir işlem yaptınız mı?

Tam olarak bilmiyorum ama 1 hafta olabilir.

Hocam yanlış anlamayın ama uçak modunda olabilir misiniz? Banada öyle olmuştu 1 hafta sonra fark ettim.

Hayır.

Çekmiyor olabilir mi? Vodafone benim evimde de sorun yaratıyordu.

Bilmem. Önceden çalışıyordu mis gibi. Aynı yerden bu sorunu yaşıyorum.
Bu sorun ne zamandan beri devam ediyor, telefona bu sorunu oluşturabilecek herhangi bir işlem yaptınız mı?
Yakın zamanda " Günlük kaydedici arabellek boyutları" kısmını 1 mb yapmıştım, bir de "Mobil veri her zaman etkin" kısmını açmıştım. Ama onlarla alakası yok bence.

Ayarlar > Uygulamalar > Varsayılan Uygulamalar sekmesinde, SMS Uygulamasında varsayılan olarak Mesajlar seçili olması lazım. Eğer başka bir uygulama varsa onu Mesajlar yapın sorun düzelecektir.

Ayarlar > uygulamalar > varsayılan uygulamalar sekmesinde, SMS uygulamasında varsayılan olarak mesajlar seçili olması lazım. Eğer başka bir uygulama varsa onu mesajlar yapın sorun düzelecektir.

Maalesef, o seçili. 😢
Çözüm bulamassam telefona format atacağım. Yine düzelmezse operatörde bir sıkıntı var.

Maalesef, o seçili. 😢
Çözüm bulamassam telefona format atacağım. Yine düzelmezse operatörde bir sıkıntı var.

Operatörde bir sorun olup olmadığını hattınızı başka telefona takarak deneyebilirsiniz. Başka telefona takıp mesaj atmayı deneyin. Eğer başka telefona mesaj geliyorsa sorun telefonunuzdadır.

Mobil ağlar kısmından mevcut modunuz otomatik ise "sadece 3G" ayarını seçip sonra 4G'yi seçin. SMS gelip gelmediğini kontrol edin, eğer devam ederse bir de Vodafone müşteri hizmetleri (542) ile görüşün.

Geri
Yukarı