Telefonuma virüs girdiğini nasıl anlarım?

vNeo

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar merhaba. Birkaç gün önce Android telefonumdan Chrome geçmişine baktığımda hiç girmediğim yabancı sitelerin olduğunu fark ettim. Google hesabıma bağlı cihazları kontrol ettim ve bir sıkıntı yoktu. Bilgisayarımdaki Chrome geçmişiyle de bir alakasını olduğunu düşünmüyorum zira bilgisayardaki ve telefonumdaki geçmiş farklı. Telefonumu benim dışımda kimse kullanmadı. Telefonumda Kaspersky Free av kullanıyorum ve en kötü haftada 1 tam tarama yapıp veri tabanlarını güncelliyorum. Son olarak bugün Norton Mobile Security indirip virüs taraması yaptım hiçbir şey çıkmadı. Yine de içim rahat değil. Sizce telefonuma virüs bulaşmış mıdır? Kişisel dosyalarıma erişmesi mümkün müdür?

Bu siteler reklam siteleri olabilir. Bir siteye girdiğinizde bazen sitenin herhangi bir yerine tıkladığımızda pop-up şeklinde reklamlar açılır. Siz kapatsanız bile internet geçmişinde gözüküyorlar sanki o sitelere girilmiş gibi. Belki bu şekilde olmuştur.

Bilmediğiniz uygulamaları kaldırın. Verdiğiniz izinleri iyice inceleyin orada nereye ulaştığını görebilirsiniz.
Zararlı yönünden bir sorun olsaydı Kaspersky uyarırdı ama gördüğüm kadarıyla devamlı kullanmıyorsun bu da güvenlik aldığın anlamına gelmez.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı