Çözüldü Telefonumda Wi-Fi yavaş

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Türkolog34

Hectopat
Selam arkadaşlar çok farklı bir sorun ile karşılaştım. İnternet hızım 35 Mbps olmasına rağmen telefonuma 1 Mbps hız bile gelmiyor. Evdeki diğer telefonlarda sıkıntı yok sadece benim telefonuma yavaş hız geliyor.

Çözüm
Bence diğerleri de kullandığı için olabilir. Bende bazen oluyor. Diğer telefonlar hızlıyken yavaş kalabiliyor.

Arkadaşlar az önce sorunu tam tespit edemesem de çözdüm. Modem arayüzünden Wi-Fi ağ adını değiştirdim ve Wi-Fi'a bağlı herkesi ağdan attı. Sonra ilk olarak kendi telefonum ile ağ'a giriş yaptım ve normal hızı almaya başladım. Kullandığım ISS, TürkNet. Acaba ağ'a 3 kişiden fazla kişi bağlandığında son bağlanan kişinin hızına bir kısıtlama mı getiriliyor otomatik olarak anlamış değilim.
Bence diğerleri de kullandığı için olabilir. Bende bazen oluyor. Diğer telefonlar hızlıyken yavaş kalabiliyor.

Arkadaşlar az önce sorunu tam tespit edemesem de çözdüm. Modem arayüzünden Wi-Fi ağ adını değiştirdim ve Wi-Fi'a bağlı herkesi ağdan attı. Sonra ilk olarak kendi telefonum ile ağ'a giriş yaptım ve normal hızı almaya başladım. Kullandığım ISS, TürkNet. Acaba ağ'a 3 kişiden fazla kişi bağlandığında son bağlanan kişinin hızına bir kısıtlama mı getiriliyor otomatik olarak anlamış değilim.

Çözüm
Hocam, dediğim gibi olmuş. Diğerleri sizi etkiliyor.

Sorun devam ediyor arkadaşlar. 1. sıradaki Mac adress benim telefonum. Diğer telefonlara yüksek hız verirken benim telefonum internete bile zor giriyor. Nasıl bir çözüm bulabilirim.

Dosya Ekleri

• Adsız.png
    Adsız.png
    70,1 KB · Görüntüleme: 47

Yeni konular

Yeni mesajlar

Geri
Yukarı