Telefonumdaki Root Samsung Servisinde Farkedilir mi?

EMRE KAYNAK

Hectopat
Yer
İzmir, Turkey
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci, Blogger
Telefonumu iki hafta önce akşamdan şarja takmıştım ve sabah telefon hiçbir şekilde açılmamıştı. Yani bildiğiniz tefon öldü. Hemen bir gün sonra servise verdim fakat içimi kemiren bir şey var.
  1. Telefonumda root var ve "System App Remover" uygulaması ile tüm gereksiz uygulamaları sildim.
  2. Telefonumda olaydan daha önceden düşürünce oluşan bir darbe var.
Sizce telefonumu garantı kapsamında yaparlar mı? Daha doğrusu telefon hiçbir şekilde açılmadığı için root bulunduğu görülmez değil mi? Bu arada küçük bir not Kingo Root ile telefonunuza root attığınız zaman Odin Mod da Samsung Official yazıyor. Custom olmuyor.

Son düzenleyen: Moderatör:
Farketmemelerinin mümkün olduğunu düşünmüyorum. Servislere hiç belli olmuyor. Bunu bahane ederek yapmayabilirler garanti kapsamında ama dediğim gibi belli olmaz. Net bir şey söylemek yanlış olur.

Sonuçta telefon açılmadığı için göreceklerini zannetmiyorum. Odin Mod da da Oficial yazıyor. Benim root ile ilgili düşüncem; eğer root ile yanlış bir işlem yaptıysak ve bu telefona zarar verdiyse o zaman garanti dışı kalmalı. Ama benim telefonum şarj olurken bozuldu. Akşam taktım şarja sabah telefon beni uyandırmayınca irkildim bir de baktım telefon çalışmıyor.

Soruna neden olan etkeni bilmeden sorunun rootla alakalı olup olmadığına karar veremeyiz. Root sonrası ne olduğunu bilmeden yüklediğiniz bir tane apk dosyasının bile her türlü soruna neden olabileceğini unutmayın.
Servis, bu yüzden bazen rootlu olmasını bahane ederek garanti kapsamına sokmuyor.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı