Çözüldü Telefonumu sürekli şarjda bırakırsam ne olur?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

nemo

Hectopat
Başlığa tam açıklayamamış olabilirim. Ben 7/24 bilgisayar başında bir insanım, telefonumu WhatsApp için kullanıyorum. Sadece Wi-Fi açık olduğu için bile şarjım kendiliğinden bitebiliyor. Sorum şu, telefonumu sürekli şarja takılı bıraksam ne olur? Telefonu elime almayacağım, sürekli %100'de kalacak. Ne tür sıkıntılar çıkarabilir? Güç tasarrufu modunu kullanınca WhatsApp bildirimleri gelmeyebiliyor. Telefonum Samsung Galaxy j6+ modeli.

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Yaklaşık 6 senedir tüm telefonlarımı gün içinde sürekli şarjda tutuyorum. Geceleri şarja bırakıyorum, PC başındayken kablo takılı bırakıyorum v.b.
Hiçbir sıkıntı olmadı, hala turp gibi bataryalar. Asıl dikkat edilmesi gereken şey güneşte bırakılmaması, dışarıdan direk ısıya maruz bırakılmaması. Benim cihazımlarımın direk ısıya maruz kalması sayılıdır. Arabada seyahat ederken bile telefona güneş gelip ısınmasın diye gölge bir yere koyar sürekli takip ederim. Evet biraz abartı kaçıyor fakat bu sayede tüm cihazlarım turp gibi.
Başlığa tam açıklayamamış olabilirim. Ben 7/24 bilgisayar başında bir insanım, telefonumu WhatsApp için kullanıyorum. Sadece Wi-Fi açık olduğu için bile şarjım kendiliğinden bitebiliyor. Sorum şu, telefonumu sürekli şarja takılı bıraksam ne olur? Telefonu elime almayacağım, sürekli %100'de kalacak. Ne tür sıkıntılar çıkarabilir? Güç tasarrufu modunu kullanınca WhatsApp bildirimleri gelmeyebiliyor. Telefonum Samsung Galaxy j6+ modeli.

PC üzerinden Whtasapp konuşmalarınızı yapmak daha mantıklı değil mi? Aramayı da Skype’tan veya telefonunuz uygulamasından yaparsınız.

Yaklaşık 6 senedir tüm telefonlarımı gün içinde sürekli şarjda tutuyorum. Geceleri şarja bırakıyorum, PC başındayken kablo takılı bırakıyorum v.b.
Hiçbir sıkıntı olmadı, hala turp gibi bataryalar. Asıl dikkat edilmesi gereken şey güneşte bırakılmaması, dışarıdan direk ısıya maruz bırakılmaması. Benim cihazımlarımın direk ısıya maruz kalması sayılıdır. Arabada seyahat ederken bile telefona güneş gelip ısınmasın diye gölge bir yere koyar sürekli takip ederim. Evet biraz abartı kaçıyor fakat bu sayede tüm cihazlarım turp gibi.

Çözüm
Güç tasarrufu ayarlarından "arka plan verilerini kısıtla" seçeneğini kapatırsanız güç tasarrufu modunda iken WhatsApp bildirimleri gibi Wi-Fi kullanan bildirimleri alabilirsiniz.

Başlığa tam açıklayamamış olabilirim. Ben 7/24 bilgisayar başında bir insanım, telefonumu WhatsApp için kullanıyorum. Sadece Wi-Fi açık olduğu için bile şarjım kendiliğinden bitebiliyor. Sorum şu, telefonumu sürekli şarja takılı bıraksam ne olur? Telefonu elime almayacağım, sürekli %100'de kalacak. Ne tür sıkıntılar çıkarabilir? Güç tasarrufu modunu kullanınca WhatsApp bildirimleri gelmeyebiliyor. telefonum Samsung Galaxy j6+ modeli.

Merak etmeyin telefonunuz yüzde 100 olunca batarya güç alımını keser.

Hiçbir zararı dokunmaz.

Cihaz sürekli pil şarjı 99A düştüğünde tekrar 100yapmak için şarj edecekti ve bu döngü bataryaya zarar verebilir.
Şarj 100 olduğu zaman şarj devresi şarj cihazı çıkarılana kadar akım çekmez. İnsanları yanlış bilgilendirmeyin! 2000'li yıllarda kaldı dediğiniz olay.

Yeni konular

Geri
Yukarı