Telefonun şarj hızına sınır koymak mümkün mü?

ibrhmardaa

Centipat
Daha fazla  
Öncelikle herkese merhaba. Başlıkta yazdığım gibi telefonun şarj hızın yazılımlsal olarak yavaşlatılabilir mi? Telefonum 120 watt şarj hızını destekliyor bunu 15-20 watt gibi değerlere düşürebilir miyim? Çünkü yavaş şarj olması hem daha iyi hem de genelde yatarken şarj ettiğim için pek işime yaramıyor. Sanırım birçoğunuz 20 wattlık adaptörle şarj et diyeceksiniz ama ben yine de merak ettiğimden dolayı sordum.

Öncelikle herkese merhaba. Başlıkta yazdığım gibi telefonun şarj hızın yazılımlsal olarak yavaşlatılabilir mi? Telefonum 120 watt şarj hızını destekliyor bunu 15-20 watt gibi değerlere düşürebilir miyim? Çünkü yavaş şarj olması hem daha iyi hem de genelde yatarken şarj ettiğim için pek işime yaramıyor. Sanırım birçoğunuz 20 wattlık adaptörle şarj et diyeceksiniz ama ben yine de merak ettiğimden dolayı sordum.

Telefonların bataryası tam dolduğunda telefon daha fazla enerji almayı kesiyor zaten ayrıca 120W'lık telefonda batarya da şarj girişi de ona göre tasarlanmış 20 wattlık bir şarj girişi faydadan çok zarar getirir.

Hocam orijinal şarj adaptörü her zaman daha iyidir 120 watt bile olsa bendeki telefon 30 watt hızlı şarj destekliyor ve orijinal şarj aletine 30 watt hızlı şarj yapıyor. 22.5 watt veren adaptör ile şarj edince batarya tarafı çok ısınıyor konuyla ne kadar alakası var bilemem ama tavsiyemdir

Yeni konular

Geri
Yukarı