Telefonun sıcaklığı neden 70-80 dereceye çıkmış olabilir?

BeroFX

Hectopat
Yer
Tokat
Daha fazla  
Merhaba,

Bu akşam uyumadan biraz Instagram'da gezip telefonu yastığımın altına koyup uyudum. Sabah Instagram'dan gelen ses ile uyandım. Telefonumda başlıkta belirttiğim gibi 70-80 dereceye kadar çıkmıştı. Hani telefonu kapatmayı unuttuysam bile bir 10-20 dakika içinde kapanması gerekmez miydi? Niye böyle oldu anlamadım. Bir de aklıma takılan 2 soru var:

Bir telefonun sıcaklığı kaç dereceden sonra riskli olur?

Bir telefon kaç derece sıcaklığa kadar dayanabilir?

Cevaplarınız için teşekkürler.

Son düzenleme:
Telefon sıcaklığı 50-55 dereceden fazla olmamalı.

70-80 dereceye çıktığını nereden biliyorsunuz? Telefon için sorun olmaz da, zaten batarya çok soğuksa veya çok sıcaksa uyarı verir.

Merhaba,

Bu akşam uyumadan biraz Instagram'da gezip telefonu yastığımın altına koyup uyudum. Sabah Instagram'dan gelen ses ile uyandım. Telefonumda başlıkta belirttiğim gibi 70-80 dereceye kadar çıkmıştı. Hani telefonu kapatmayı unuttuysam bile bir 10-20 dakika içinde kapanması gerekmez miydi? Niye böyle oldu anlamadım. Bir de aklıma takılan 2 soru var:

Bir telefonun sıcaklığı kaç dereceden sonra riskli olur?

Bir telefon kaç derece sıcaklığa kadar dayanabilir?

Cevaplarınız için teşekkürler.

Sıcaklığı telefona uygulama indirip ölçtüğünüzü varsayıyorum, dışarıdan 70-80 derece olsaydı telefon erirdi büyük ihtimalle.

70 derece sıcaklığa telefon en fazla 20-30dk dayanır sonra kendini kapatır ve büyük ihtimal bataryası vb. zarar görür kapanmadan önce.
80 derece sıcaklıkta büyük ihtimalle anakart yakar , çok zorlarsan batarya patlar.

Günlük kullanımda 40-45 normal, oyun esnasında 55 dereceye kadar yolu var sorun olmadan.
60 ve üstü riskli, 70 derece olmadan telefon uyarı vermeye, uygulamaları kapatmaya başlar zaten genelde.

Virüs girmiş olabilir, bence bir sıfırlayın telefonu.
Telefon modeli nedir bu arada ?

Telefonum Samsung a20.

Sabah uygulamayı test için indirdiğimde sıcaklık 60 derece civarındaydı ama uygulamayı indirene kadar telefonun biraz soğuduğunu düşünerek 70-80 dedim. Tamam öyleki abartmışım. Telefonların bilgisayardaki gibi yükü azaldığında hızlıca soğuyacağını düşünmüştüm. Sizide boşuna uğraştırdım kusuruma bakmayın.

Yeni konular

Geri
Yukarı