Telefonun üstüne çay döküldü

Daha fazla  
Arkadaşlar az önce telefonun üstüne ılık çay döküldü hemen ceketimin pamuklu kısmına sildim ekranı. Annemi aradım sesim derinden geliyor mu normal mi diye test ettik. Sizce bir sıkıntı olur mu sonradan? Telefonun iç parçalarına su değdiyse oksitlenme, paslanma tarzı şeyler olur mu ve bu telefona sıkıntı olur mu?

Arkadaşlar az önce telefonun üstüne ılık çay döküldü hemen ceketimin pamuklu kısmına sildim ekranı. Annemi aradım sesim derinden geliyor mu normal mi diye test ettik. Sizce bir sıkıntı olur mu sonradan? Telefonun iç parçalarına su değdiyse oksitlenme, paslanma tarzı şeyler olur mu ve bu telefona sıkıntı olur mu?
Sakın cihaza fön makinesi falan tutmayın. Arkadaşın dediği gibi telefoncuya götürün içini falan açıp baksın bi sıvı varmı diye.

Çay sıcak olsa telefonu eritebilirdi aynı pc klavyesini erittiği gibi. Hoparlöre, şarj girişine, ahizeye fazla kaçmadıysa sorun olmaz. Telefonun kapağında ya da ekranında kırık yoksa çay kaçmamıştır büyük ihtimalle. İçine kaçması ve oksitlenme ihtimali çok düşük için rahat olsun. Sonradan seste sıkıntı olursa yaptırırsın max 200 300'e yaparlar.

Son düzenleme:
Şekerli mi?

Hocam pirince yatırın ve müzik açın biraz dursun öyle sonra kurutma makinesinin soğuk kısmını açıp tutun biraz geçer herkes telerfoncu demiş gerek yok.

Söylediklerinizin garantisi yok konuştuğunuz şey anlamsız en sağlıklısı içine açıp baktırmaktır. Zira içerisinde sıvı teması var ise ileride oksitlenme sorunu ile karşı karşıya kalabilir.

Son düzenleyen: Moderatör:
Son düzenleyen: Moderatör:

Geri
Yukarı