Telefonun Wi-Fi'a otomatik bağlanması nasıl sağlanır?

Makaleler
1
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
Rayzen 5
Meslek
Market Personeli
Şarj bitmesin diye Wi-Fi açıp kapıyorum evde oldukça.
Bazı zamanlar Wi-Fi bağlantısını evdeyken açmayı unutuyorum.
Sorun şu ki: Açmadığımdan mobil veriden gidiyor. 2 saattir TikTok izliyorum, internetimi bayağı yemiştir.
Bunun önüne nasıl geçebilirim?

Ben bu şekilde yapan çevremdeki kişilere hep söylerim neden Wi-Fi'yi kapatıyorsunuz diye sana da soruyorum neden Wi-Fi'yi kapatıyorsun? Her zaman açık bırakırsan telefon dışarıda mobil veri kullanacağı için Wi-Fi açık olsa daha bağlı olmadığı için belki ara sıra ağ tarama yapacaktır o da senin şarjını bitirmez. Eve gidince Wi-Fi açmak açmayı unutmak gibi durumlarla uğraşmazsın kapatmazsan. Bu kadar basit. Çevrede çok kirli bilgi dolaşıyor maalesef. Mesesa GPS'i de sürekli kapatır çoğu kişi neden? GPS lazımsa açılır çalışır zaten lazım değilse sürekli aşırı pil tüketmez, aynı şey Bluetooth içinde geçerli.
Samsunglarda Bixby Rutin seviyorum ya.
Aç kapa derdini ortadan kaldırıyor ya da otomatik olarak mobil veriye geç otomatik olarak Wi-Fi geç var çok beğeniyorum.
En azından One UI,MIUI kadar boş değil.

Wi-Fi bağlantısı olsa dahi bazı cihazlarda hücresel veri açıksa daha hızlı olması adına ikisi de kullanılıyor. Geliştirici seçeneklerinden bu ayarı kapatmaları lazım eğer dediğini uygulayacaklarsa.

Bu genelde Samsung'ta görülen bir şey ve ben Samsung kullanırken o özelliği hiç kullanmadım. Xiaomi de de yok sanırım.

Bu genelde Samsung'ta görülen bir şey ve ben Samsung kullanırken o özelliği hiç kullanmadım. Xiaomi de de yok sanırım.
Dediğim gibi custom ROM kullandığım için MIUI hakkında pek bilgi sahibi değilim. Kullandığım çoğu ROM'da var olan bir özellik olduğu için söyleyeyim dedim.

Samsung'larda Bixby Rutin seviyorum ya.
Aç kapa derdini ortadan kaldırıyor ya da otomatik olarak mobil veriye geç otomatik olarak Wi-Fi geç var çok beğeniyorum.
En azından One UI, MIUI kadar boş değil.

En son Samsung S6 kullandım Samsung olarak bixy yoktu s8 de vardı. O nedenle o özellikleri göremedim. Samsung'ları donanım olarak beğensemde yazılım performansı konusu hep üzerdi. Sürekli yeni ROM atmaktan usandırmıştı o zamanlar. Tani o zamandan bu zaman çok şey değişmiştir.

Makrodroid uygulaması var eski Oppo telegonumda kullanıyordum güzel uygulama işime yarıyordu bir bak bence.
Şöyle olunca Wi-Fi aç vs diye rutin ayarlıyabilirsiniz.

Aslında arkadaş telefonu biraz kurcalasa çözüm önünde duruyor. "Wifi yardımcısı"

IMG_20221119_005917.jpg

Geri
Yukarı