Telefonun Wi-Fi'a otomatik bağlanması nasıl sağlanır?

Makaleler
1
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
Rayzen 5
Meslek
Market Personeli
Şarj bitmesin diye Wi-Fi açıp kapıyorum evde oldukça.
Bazı zamanlar Wi-Fi bağlantısını evdeyken açmayı unutuyorum.
Sorun şu ki: Açmadığımdan mobil veriden gidiyor. 2 saattir TikTok izliyorum, internetimi bayağı yemiştir.
Bunun önüne nasıl geçebilirim?

Telefon markanız nedir hocam? Samsung'larda bu özellik var onu açabilirsiniz.

Telefon oynayacağınız zaman Wi-Fi açarak sorunun önüne geçebilirsiniz.

Ülkeyi yönetenlerin katkı sağladığı kadar katkı sağlamış cevap.

Android sürümünüz yeni ise "Kurallar" bölümünden kural ekleyip belirli saat aralığında veya belirli konumlarda Wi-Fi'ı açıp-kapatma kuralı ekleyebilirsin.
Veya bunla uğraşmaya da gerek yok, ağ tercihlerinde "Kablosuz ağı otomatik olarak aç" özelliğini açarsanız kendisi siz eve gelince Wi-Fi'ı açıcaktır.

@Luminous Valentine MIUI'de buna benzer bir özellik bence vardır, custom ROM kullandığım için pek bilgim yok. Eğer yoksa da bunu kullanabilirsin.

Şarj bitmesin diye Wi-Fi açıp kapıyorum evde oldukça.
Bazı zamanlar Wi-Fi bağlantısını evdeyken açmayı unutuyorum.
Sorun şu ki: Açmadığımdan mobil veriden gidiyor. 2 saattir TikTok izliyorum, internetimi bayağı yemiştir.
Bunun önüne nasıl geçebilirim?

Ben bu şekilde yapan çevremdeki kişilere hep söylerim neden Wi-Fi'yi kapatıyorsunuz diye sana da soruyorum neden Wi-Fi'yi kapatıyorsun? Her zaman açık bırakırsan telefon dışarıda mobil veri kullanacağı için Wi-Fi açık olsa daha bağlı olmadığı için belki ara sıra ağ tarama yapacaktır o da senin şarjını bitirmez. Eve gidince Wi-Fi açmak açmayı unutmak gibi durumlarla uğraşmazsın kapatmazsan. Bu kadar basit. Çevrede çok kirli bilgi dolaşıyor maalesef. Mesesa GPS'i de sürekli kapatır çoğu kişi neden? GPS lazımsa açılır çalışır zaten lazım değilse sürekli aşırı pil tüketmez, aynı şey Bluetooth içinde geçerli.

Ben bu şekilde yapan çevremdeki kişilere hep söylerim neden Wi-Fi'yi kapatıyorsunuz diye sana da soruyorum neden Wi-Fi'yi kapatıyorsun? Her zaman açık bırakırsan telefon dışarıda mobil veri kullanacağı için Wi-Fi açık olsa daha bağlı olmadığı için belki ara sıra ağ tarama yapacaktır o da senin şarjını bitirmez. Eve gidince Wi-Fi açmak açmayı unutmak gibi durumlarla uğraşmazsın kapatmazsan. Bu kadar basit. Çevrede çok kirli bilgi dolaşıyor maalesef. Mesesa GPS'i de sürekli kapatır çoğu kişi neden? GPS lazımsa açılır çalışır zaten lazım değilse sürekli aşırı pil tüketmez, aynı şey Bluetooth içinde geçerli.
Wi-Fi bağlantısı olsa dahi bazı cihazlarda hücresel veri açıksa daha hızlı olması adına ikisi de kullanılıyor. Geliştirici seçeneklerinden bu ayarı kapatmaları lazım eğer dediğini uygulayacaklarsa.

Geri
Yukarı