Çözüm Telefonunuz VoLTE / VoWiFi Desteklemiyor

Bu konu bir çözümü açıklamaktadır. Herhangi bir çözüm açıklanmadığını düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Lord Raiden

Megapat
Makaleler
14
Telefonunuzun bu ozelligi desteklediginden eminseniz ancak operatorunuz bu hata yuzunden servisinizi aktif etmiyorsa, VoLTE destekleyen baska bir telefona hattinizi takip VoLTE ve VoWiFi ozelliklerini acin. Asagida nasil acilacagini belirttim. Actiktan sonra hatti kendi telefonunuza takip ayarlardan VoLTE ve VoWiFi ozelliklerini devreye alabilirsiniz.
Genelde yurt disindan alinmis kayitsiz cihazlarda bu sorun oluyor.
Xiaomi cihazlarda VoLTE secenegini goremiyorsaniz su kodu arama uygulamasina yazip telefonu yeniden baslatin: *#*#86583#*#*

Turkcell icin VoLTE ve VoWiFI nasil acilir?
Acik geliyor. Acik degilse uygulama uzerinden acabiliyorsunuz.

Turk Telekom VoLTE ve VoWiFi nasil acilir?
Mobil uygulamadan acmayi deneyin, ayarlar sekmesinde mevcut. Bu ise yaramazsa SMS ile 5555'e once "VOLTE" yazip gonderin. Servis acildiktan sonra da yine 5555'e "KABUL WIFI ARAMA" yazip gonderin.

Vodafone VoLTE ve VoWiFi nasil acilir?
Acik geliyor olmasi lazim. Degilse uygulamasindan yapabilirsiniz.

Telefonunuzun bu ozelligi desteklediginden eminseniz ancak operatorunuz bu hata yuzunden servisinizi aktif etmiyorsa, VoLTE destekleyen baska bir telefona hattinizi takip VoLTE ve VoWiFi ozelliklerini acin. Asagida nasil acilacagini belirttim. Actiktan sonra hatti kendi telefonunuza takip ayarlardan VoLTE ve VoWiFi ozelliklerini devreye alabilirsiniz.
Genelde yurt disindan alinmis kayitsiz cihazlarda bu sorun oluyor.
Xiaomi cihazlarda VoLTE secenegini goremiyorsaniz su kodu arama uygulamasina yazip telefonu yeniden baslatin: *#*#86583#*#*

Turkcell icin VoLTE ve VoWiFI nasil acilir?
Acik geliyor. Acik degilse uygulama uzerinden acabiliyorsunuz.

Turk Telekom VoLTE ve VoWiFi nasil acilir?
Mobil uygulamadan acmayi deneyin, ayarlar sekmesinde mevcut. Bu ise yaramazsa SMS ile 5555'e once "VOLTE" yazip gonderin. Servis acildiktan sonra da yine 5555'e "KABUL WIFI ARAMA" yazip gonderin.

Vodafone VoLTE ve VoWiFi nasil acilir?
Acik geliyor olmasi lazim. Degilse uygulamasindan yapabilirsiniz.

Bir süre önce aynı problemi yaşıyordum. Türk Telekom hattımda bahsettiğiniz yöntem ile halletmiştim. Türk Telekom mobil uygulamasını yükleyip internet servis ayarlarından aktif etmeniz yeterli.

Yeni konular

Geri
Yukarı