Telegram gizli odadaki sohbet için dava açılabilir mi?

Mesela kafasına tencere geçirip ölüm tehdidi içerikli video atmış olsaydı ve videoda her şey belirli olsaydı gibi. Ayırt ediciden kastım her yerde bulunamayacak ve olayla ilişkili içerikti.
hayır sadece yazı var
Kanıtlamak dava açana kalır. Mahkeme kanıt veya delil aramaz, karar verir. Kanıtı sen sunacaksın ve ikna edeceksin. Bunu yapabilecek yetenekli Avukat'lar var.

Dostum anladım da bu iş yalvar yakarla olmaz biz de ekran görüntüsü var sadece konuşma gizli oda da oldu ve odanın özelliği veri tutmaması. Yani bugün birkaç kişi ile de görüştük kanıtlanabilir bir durum yok ekran görüntüsü yetmez dedi avukatlar da bir şey yapamaz galiba.
Davadan sonuç alınabilmesi için yazışmaların telegram sunucusunda mevcut olması lazım.
odanın özelliğine göre yok galiba ben anlamıyorum da odanın özelliğini resim de attım

Görgü tanığı yok mu? Ekran görüntüsü yeterlidir, ama yine de bir Avukata danış.
görgü tanığı yok arkadaşıma geliyor ve sonra adam siliyor gizli odayı. ekran görüntüsü yeterli olacağını sanmıyorum öyle olsa montajla herkes birbirini içeri atardı bir kaç kişiye danıştım bir şey olmaz dedi

Montaj anlaşılır. Bunu anlayabilen uzmanlar var. Montaj olmadığını da anlayabilirler. (masrafı olabilir)

Yok soruşturduk böyle bir şey imkansızmış dava kazanılamaz. Montaj olayından dolayı dava açılmaz bile diyorlar. Bu arada kimse kanıtlayamaz montaj olayını fake Telegram konuşması gibi uygulamalardan bile yapılabiliyor Telegram konuşması. ya da ülkelerin olduğu bir araştırma ciddiyetin de olacak ki kanıtlansın neyse sağ ol yine de ama bir şey olmayacak gibi.

Geri
Yukarı