Telegram'da gruplara nasıl girilir?

denizinthe

Centipat
Daha fazla  
Discord'da olduğu gibi bir mantık yok mu Telegram'da? Yani gruplara dışarıdan giremiyor muyum yoksa illa o gruptan birinin bana davet atması falan mı lazım? Nasıl oluyor?

Discord'da olduğu gibi bir mantık yok mu Telegram'da? Yani gruplara dışarıdan giremiyor muyum yoksa illa o gruptan birinin bana davet atması falan mı lazım? Nasıl oluyor?
Grup aratma yeri vardı diye hatırlıyorum, internette de aratınca grup linki falan çıkıyor zaten. Tabi bazı gruplar sadece davetle alınıyor.

Link ile veya davet ile girebilirsin.
Link ile giriş için grup yöneticinin bağlantı işe davet et diyip linki paylaşması gerekli.
Açık gruplara direk telegram içinden aratarak girebilirsin.

Telegram grupları ve kanalları herkese açık ve gizli olanlar olarak ikiye ayrılır. Herkese açık olanların "kullanıcı adı" benzeri adları vardır. Arama yerine yazarak girilebilirsiniz, biri sizi ekleyebilir, davet ile de girebilirsiniz. Gizli olanların ise "kullanıcı adı" gibi adları yoktur ve girmek için davet linki gerekir veya üye ekleme yetkisi olanların sizi eklemesi gerekir. Gizli olan grupları arayıp bulamazsınız. Başka kanallar veya gruplarda "Buraya da girin." denilerek gizli olanların linkleri paylaşılabilir, o şekilde denk gelince de giriş yapabilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı