Televizyon ekranında çizgiler çıktı

nazmiokden

Hectopat
Yer
Sakarya/Adapazarı
Daha fazla  
Meslek
Kasiyer(Ekomini)
Televizyon 4 yıllık garantisi yok, monitör olarak kullanıyorum. Ekranda çizgiler çkkmaya ve ekran kaymaya başladı. Daha önce başına gelen ya da sorunun ne olabileceğini bilen var mı?

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Pek yapabileceğiniz bir şey yok, bazen bu tip sorunlar TV içindeki yassı şerit bağlantılardan kaynaklanabiliyor. Şansınız varsa içini açıp o geniş yassı bağlantılarını söküp yeniden takarsanız düzelme ihtimali olabilir, tabi söküp takılabilir şekilde ise. Yotube'da birkaç tane LCD TV tamir videosu seyredin, yol gösterici olur.

Pek yapabileceğiniz bir şey yok, bazen bu tip sorunlar TV içindeki yassı şerit bağlantılardan kaynaklanabiliyor. Şansınız varsa içini açıp o geniş yassı bağlantılarını söküp yeniden takarsanız düzelme ihtimali olabilir, tabi söküp takılabilir şekilde ise. Yotube'da birkaç tane LCD TV tamir videosu seyredin, yol gösterici olur.
Dediğiniz gibi youtube dan birkaç video izledim. Biraz kurcaladım televizyonu, kabloları söküp taktım şu an daha iyi ama hala yatay çizgi var.

Dosya Ekleri

• 20240330_140626.jpg
    20240330_140626.jpg
    186,6 KB · Görüntüleme: 14
  • 20240330_140711.jpg
    20240330_140711.jpg
    161,4 KB · Görüntüleme: 13

Geri
Yukarı