Televizyon kanal bulmuyor

Doğuhan_61

Decapat
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
İ5 12400F

RX 6750XT

16 GB RAM

512 GB M2 SSD
Elle kanal arama kısmına TRT 1 sinyal bilgilerini giriyorum fakat kanal bulamıyor. Aslına TRT 1 kanal listesinde var fakat nedense kanalda sadece sinyal bilgileri yazıyor. Bu sorunu nasıl çözebilirim? Televizyonun modelini tam bilmiyorum fakat ayarlarda Arçelik UHD powermax at yazıyor 2016'da almıştık.

Kesin bir şey değil tahminen söylüyorum; bulunduğunuz bölgedeki hava koşullarına bağlı olarak sinyalde sorun oluşmuş olabilir, kablo ile alakalı sorun olabilir, çanak anten üzerinde bulunan LNB ile alakalı olabilir.

Kesin bir şey değil tahminen söylüyorum; bulunduğunuz bölgedeki hava koşullarına bağlı olarak sinyalde sorun oluşmuş olabilir, kablo ile alakalı sorun olabilir, çanak anten üzerinde bulunan LNB ile alakalı olabilir.

Hocam sorun televizyonda olabilir mi? 3-4 sene önce evin yanına yıldırım düştü o günden beri kanallar düzgün çalışmıyor. O zamandan beri hem ev hem de kablo değiştim. Ben zaten normalde televizyon izleyen birisi değilim açarsam YouTube'a giriyorum o yüzden çok sorun etmiyordum ama maç vakitleri televizyondan izlemek kolay oluyor ondan ötürü bu sorunu çözmek istiyorum.

Yanlış anlaşılma olmaması adına sormak istiyorum. Maç zamanı TRT 1 kanalında frekans bilgileri çıkıyor öteki türlü açık mı? Diğer kanallar çalışıyor mu? Kanal listesinin sonunda büyük ihtimal başka frekansta TRT 1 olması lazım onu denediniz mi?

Yanlış anlaşılma olmaması adına sormak istiyorum. Maç zamanı TRT 1 kanalında frekans bilgileri çıkıyor öteki türlü açık mı? Diğer kanallar çalışıyor mu? Kanal listesinin sonunda büyük ihtimal başka frekansta TRT 1 olması lazım onu denediniz mi?

Hocam bugün TRT 1 açıldı sanırım sadece maç günleri çalışmıyor. Diğer kanallarda sıkıntı yok.

Kanal listesinde başka bir TRT 1 yok.

Tamam şimdi biraz daha netleşti. Eski frekansta kaldığı için yeni frekansı girmeniz gerekiyor anladığım kadarı ile diğer kanallar çalıştığına göre çanakta bir sorun yok gibi görünüyor.
Kanal kurulumu>uydu güncelleme yolunu izleyerek 12380 V(dikey) 27500 frekansını taratabilir misiniz?

Tamam şimdi biraz daha netleşti. Eski frekansta kaldığı için yeni frekansı girmeniz gerekiyor anladığım kadarı ile diğer kanallar çalıştığına göre çanakta bir sorun yok gibi görünüyor.
Kanal kurulumu>uydu güncelleme yolunu izleyerek 12380 v(dikey) 27500 frekansını taratabilir misiniz?

Hocam dediğimizi yapmak için televizyonu açtım ama sinyal gücü ve kalite 0 gözüküyor. Televizyonu çok açmadığım için dikkatimi çekmedi ama şu an diğer kanallarda da problem var.

Hocam dediğimizi yapmak için televizyonu açtım ama sinyal gücü ve kalite 0 gözüküyor. Televizyonu çok açmadığım için dikkatimi çekmedi ama şu an diğer kanallarda da problem var.

Bir ihtimal kablo bağlantısında sorun olabilir, televizyon ile uydudan gelen kablonun bağlantısının sağlıklı olduğunu kontrol etmenizi öneririm.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Yeni konular

Geri
Yukarı