Televizyon tamirden sonra LED'lerin ışığı yansıyor

Hakan Yusuf

Hectopat
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
i7 2600 3.40 GHz
AMD Radeon HD 6570
8GB Dual Ram
Windows 10 Pro
Televizyon 5 ay önce LED'lerden biri patlamış ve seri bağlı olduğu için hepsi gitmiş tek LED'i iptal edip devam ediyorduk fakat televizyon yapıldıktan sonra kendi menüsüde dahil her girişte her görüntüde belirli yerlerde kağıdın arkasına ışık tutmuş misali bir parlama var ama görüntülerin netliğinde kalitesinde bozulma yok bazı noktalarda bahsettiğim durum söz konusu bunun bir çözümü var mı sizce?
Televizyoncu olacak o kadar deyip geçti ilgilenmedi.

Hocam Philips ambilight bir TV almıştım zamanında 2. elden, televizyonda dediğiniz gibi farklı farklı yerlerinde yuvarlak şekilli parlaklıklar vardı, servisi aradım LED'ler değişecek dedi, bir başka televizyon tamircisi de aynısını söyledi, daha sonra mekanda bozulan bir televizyon için babam eski bir dostunu çağırmıştı mekanda televizyonu tamir ederken sordum böyle durum var diye, dedi ki LED'lerin ışıklarının üstünde yuvarlak mercekler var, onlar düşünce o durum oluşuyor, tabii ben televizyonun fotoğrafını da gösterdim sorunun çözümünden eminiz, kendisi de UV yapıştırıcılı bir cihaz almış, TV 55inçti, yardım edersen 1 saat içinde açar mercekleri yapıştırır toplarız demişti, nitekim de öyle oldu. Sorun aslında mercek kapaklarında oluyor, televizyon kapalıyken alın yan, ters vesaire çevirin içinden takur tukur sesler geldiğini görürsünüz, bir televizyoncuya bu durumdan haberdar olduğunuzu anlatıp mercekleri yapıştırmasını isteyebilirsiniz, diğer türlü LED'leri değiştirdim diyerek mercekleri yapıştırıp fazla para alacak sizden zaten...

Yeni konular

Geri
Yukarı