Televizyon USB'yi görmüyor

fatih_mnv

Decapat
Elimde Philips marka 16 GB USB var. Bunu önceleri normal bir bellek olarak kullanıyordum. Biçimlendirme formatı orijinal haldeydi. Daha sonra bu belleği UEFI bellek haline getirmek için NTFS olarak biçimlendirdim. Bir süre böyle kullandıktan sonra tekrar normal bellek haline getirmek için FAT32 olarak biçimlendirdim. Fakat FAT32 olduğunda 4 GB'den fazla dosya belleğe yüklenmiyor ve televizyon bu belleği okumuyor. 4 GB'den fazla dosya yüklemek için exFAT olarak biçimlendiriyorum fakat televizyon yine okumuyor. UEFI bellek haline getirmeden önce belleği hem tam kapasite kullanıyordum hem de televizyona taktığımda okuyordu.
Ayrıca elimde FAT formatında 2 GB bir bellek var televizyon bunu okuyor. Fakat boyutu yetersiz olduğu için kullanamıyorum.

Belleğin fabrika çıkış formatı nedir, o formata nasıl çeviririm ve televizyonda kullanabilirim?

Son düzenleyen: Moderatör:
Rufus ile "Önyüklenebilir değil" yapabilirsiniz.
Öyle yapınca oluyor evet fakat 4 GB'den fazla dosya yüklenmiyor. Örneğin 4,2 GB'lik bir A dosyasını yüklemeye çalışınca "A dosyası hedef dosya sistemi için çok büyük" hatasını veriyor. Belleği ilk satın aldığımda orijinal formatı neydi ve nasıl 4 GB'den büyük dosyaları yükleyebiliyordum bunun cevabını arıyorum.

Öyle yapınca oluyor evet fakat 4 GB'den fazla dosya yüklenmiyor. Örneğin 4,2 GB'lik bir a dosyasını yüklemeye çalışınca "a dosyası hedef dosya sistemi için çok büyük" hatasını veriyor. Belleği ilk satın aldığımda orijinal formatı neydi ve nasıl 4 GB'den büyük dosyaları yükleyebiliyordum bunun cevabını arıyorum.

Fat16 seçeneği varsa onu dene.

16 GB USB diskler için exFAT ve FAT32 çok büyük ve çoğu televizyon NTFS desteklemiyor. Fat16 en iyi seçenek. Var ise tabii.

Yeni konular

Geri
Yukarı