Televizyona kısa devre oldu

Arkadaşlar, televizyona HDMI kablosu takarken kıvılcım çıktı ve televizyon kapandı, açılmıyor. Nasıl çözebiliriz?

Televizyona bakılıp karar verilir ancak sizin kendiniz çözebileceğinizi sanmıyorum. HDMI kablo değiştirin olmadı televizyoncu çağırın.

HDMI kablosu boştayken mi takıldı? Kısa devre olduysa sizin çözebileceğiniz bir şey olduğunu sanmıyorum. Açıp bakmak lazım.
Aslında PC'ye bağlamıştım PC bozuktu ekran vermiyordu ekranı denemek için takayım derken bozuldu TV. Yani evet diğer ucu PC'ye bağlıydı.

Televizyona bakılıp karar verilir ancak sizin kendiniz çözebileceğinizi sanmıyorum. HDMI kablo değiştirin olmadı televizyoncu çağırın.
Efendim uydudan çekiyor TV.

Aslında PC'ye bağlamıştım PC bozuktu ekran vermiyordu ekranı denemek için takayım derken bozuldu TV. Yani evet diğer ucu PC'ye bağlıydı.

PC de kısa devre var ise ondan dolayı TV zarar görmüş olması muhtemel. Buradan çözülecek bir şey değil. Göstermeniz lazım en yakın tamircide.

PC ekran gelmiyor, başka ekran denemek için televizyona taktın, PC'ye normalde ekran gelmeme nedeni ekran kartından dolayı desek yani o kartta bir şeyler var HDMI da o karta takılıyor, bunun sonucunda televizyon hasar görüyor PC'deki sorun yüksek ihtimal ekran kartı olabilir. Televizyona gelecek olursak güç ışığı yanıyor mu bir belirti var mı bakın bilemedim şimdi.

Geri
Yukarı