Televizyonda Hz oyun harici önemli mi?

lagsam33

Kilopat
Daha fazla  
Merhaba, Xbox Series X aldim ve buna uygun bir TV satin almak istiyorum. Rekabetci oyunlar oynamiyorum 120 Hz bir TV alirsam oyun disinda yayinlarda bir faydasi olur mu? Mesela bir maç yayinini 120 Hz izleyebilir miyim yoksa bu Hz sadece oyunda mi ise yarayacak? Simdiden teşekkürler.

Merhaba, Xbox Series X aldim ve buna uygun bir TV satin almak istiyorum. Rekabetci oyunlar oynamiyorum 120 Hz bir TV alirsam oyun disinda yayinlarda bir faydasi olur mu? Mesela bir maç yayinini 120 Hz izleyebilir miyim yoksa bu Hz sadece oyunda mi ise yarayacak? Simdiden teşekkürler.

Yanlış bilmiyorsam 120 Hz yayın veren bir kanal yok henüz. Ama oyun dışında herhangi bir platforma 120 fps bir video yüklenmişse ya da elinizde 120 fps bir video varsa onları 120 fps oynatabilirsiniz.

Monitör, TV veya herhangi bir ekranda yenileme hızı (Hz), sadece oyunlarla alakalı değildir. Yenileme hızı, saniyede aktarılan görüntü kare sayısıdır. Bir sayfada aşağı yukarı kaydırma yaptığınızda dahi gözle görülür/hissedilir fark olacaktır.
(Eğer internet üzerinden izlenecekse verim alırsınız. TV yayınları 120 Hz verebiliyor mu, bilmiyorum.)​

Maç yayını 120 fps desteklerse 120Hz'de rahat rahat izleyebilirsin ama 120 FPS değilse, kasar gibi gözükür

TV ayarlarından onu otomatik olarak 60 Hz'e çeker. Kasar gibi görünmez.

Düzeltme: Kusura bakmayın başını düzgün okumamışım. O konuda bilgim yok.

60 hz veren kanallar bile bir elin parmağını geçmez. Kaldı ki 120 hz sadece youtube videoları ve oyunlarda işinize yara gibime geldi.

Yani oyun haricinde pek de isime yaramiyacak kaldiki Series X Full detaylarda 4K 120 FPS veremez. Almanya'da yasiyorum 55 inc 4K TV'ler 400-600 arasi. LG 120 FPS 55 inc TV bulmustum 750 € civari. En iyisi 500 € 55 inc 4K TV 300 € civarida 4K monitor alirim
Cevaplariniz için teşekkürler.

Geri
Yukarı