Televizyondaki ölü piksel midir?

korkutaltay

Centipat
Daha fazla  
Merhaba, sizlere bu konu ile ilgili bir şey danışmak istiyorum. Yeni almış olduğum televizyonda ölü piksel fark ettim ancak çok yakından belli oluyor. Ölü piksel olup olmadığına da tam emin değilim. Sizce bu ölü piksel midir? Yoksa toz zerresi mi?

Dosya Ekleri

• IMG_6452.jpeg
    IMG_6452.jpeg
    108,5 KB · Görüntüleme: 37
  • IMG_6458.jpeg
    IMG_6458.jpeg
    96,6 KB · Görüntüleme: 40
  • IMG_6446.jpeg
    IMG_6446.jpeg
    183 KB · Görüntüleme: 30
  • IMG_6461.jpeg
    IMG_6461.jpeg
    97,4 KB · Görüntüleme: 35
Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba sizlere bu konu ile ilgili bir şey danışmak istiyorum. Yeni almış olduğum televizyonda ölü piksel fark ettim ancak çok yakından belli oluyor ölü piksel olup olmadığına da tam emin değilim…sizce bu ölü piksel midir? Yoksa toz zerresi mi?

Selam, buradan bakınca kırmızı ve sarıda belli, beyaz olan renkteki çekim açısından bir şey belli değil yorum yapamam o renk için. Ama kırmızı ve sarı için ölü piksel gibi duruyor. Bunların da kendi içinde farklı türevleri var, ölü piksel, sıkışmış piksel, yarı ölü piksel falan diye. Tam 1 karede ışık yoksa ölü piksel diyebiliriz bence.

Selam, buradan bakınca kırmızı ve sarıda belli, beyaz olan renkteki çekim açısından bir şey belli değil yorum yapamam o renk için. Ama kırmızı ve sarı için ölü piksel gibi duruyor. Bunların da kendi içinde farklı türevleri var, ölü piksel, sıkışmış piksel, yarı ölü piksel falan diye. Tam 1 karede ışık yoksa ölü piksel diyebiliriz bence.
Teşekkür ederim yanıtınız için. Tam karşıdan bakınca siyah duruyor ancak yan taraftan bakınca toz zerresi gibi duruyor, ben de tam emin olamadım.

Son düzenleyen: Moderatör:

Yeni konular

Geri
Yukarı