Çözüldü Teli paslanan humbucker gitara ne yapılmalı?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Mehmetkaan55

Hectopat
Yer
İnebolu
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
RTX 3060 16gbRAM Ryzen 5 5600h
Daha 3-4 ay önce aldığım elektro gitarımın tüm telleri boydan boya paslanmış. Kendi çantasında odanın köşesine koydum, açıkta duruyordu. Nemli bir bölgedeyim ve yaklaşık 12-13 gün kullanmadım. Pasları bir videodaki gibi nemlendirici vs. ile temizlemeyi denedim ama pek yararı olmadı. Akort falan tutmuyor çok kötü ses çıkarıyor. Daha öğrenme aşamasındayım. Bu normal bir durum mu, her 2 ayda tel mi değiştirmem gerekiyor, yoksa benim hatam mıdır? Yeni tel nereden hangi marka almalıyım? Gitar humbucker manyetiklidir.

Bir de satıcının gitarı bana eski veya kalitesiz telle satmış olmasından ötürü olma ihtimali var mıdır?

Konu başlığı moderatörler tarafından biraz yanlış anlaşılmış sanırım.

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Elinizin teri ile oksitlenir teller. Ne kadar çok kullanıyorsanız o kadar çabuk paslanır. Formunu kaybeder.
Sahne aldığım zamanlarda her hafta tel takımı değiştirirdim. Bir tel ömrü an fazla 1 aydır. Her gün 4-5 saat çalıyorsanız 15 günde bir...
Elinizin teri ile oksitlenir teller. Ne kadar çok kullanıyorsanız o kadar çabuk paslanır. Formunu kaybeder.
Sahne aldığım zamanlarda her hafta tel takımı değiştirirdim. Bir tel ömrü an fazla 1 aydır. Her gün 4-5 saat çalıyorsanız 15 günde bir...

Çözüm
Teşekkür ederim bilgilendirdiğiniz için. Tel fiyatları biraz tuzluymuş öğrenci olduğum için bana göre. Öğrenmek için ucuz teller var mıdır? Alıştırma vs. için özel bir tel üretiliyor mu bilginiz var mı?

Yeni konular

Geri
Yukarı