Rehber Tell Me Why'ın full hali ücretsiz bir şekilde nasıl Steam hesabına eklenir?

1- Öncelikle oyunu almak için bir kısıtlama koymayan ülkeye VPN ile bağlanmamız gerekli. Herhangi bir VPN programı kullanabilirsiniz fakat ben TunnelBear VPN kullanmanızı tavsiye ediyorum. Zira ben bunu kullanarak yaptım.

2- Tarayıcıdan Steam hesabımıza önceden girelim ve sonra VPN üzerinden United Kingdom'a bağlanalım (United Kingdom şart değil, kısıtlama olmayan başka bir ülkeyi tercih edebilirsiniz).

3- VPN ile bağlandıktan sonra Steam'de tarayıcı üzerinden herhangi bir oyunu sepetimize öylesine ekliyoruz.

4- Sepetimize gidiyoruz ve sağ üstte para birimi değiştirme yerini görüyoruz. Oradan para birimimizi hangi ülkeyi VPN ile seçtiysek ona göre değiştiriyoruz (Merak etmeyin kalıcı olarak değişmiyor para biriminiz).

5- Sonra Steam Store bu linke tıklayıp "Oyunu Hesaba Ekle" diyoruz ve oyun hesabınıza kalıcı bir şekilde gelmiş oluyor.

6- VPN'i kapatıyoruz ve sayfayı yeniliyoruz, her şey eskisine dönmüş oluyor.

Not: Muhtemelen "Bu ban sebebi" diyenler arkadaşlar konuya gelecektir. Eğer ki bu yöntem ile ücretli bir oyunu ciddi anlamda para verip alsaydık evet, bu bir ban sebebi olurdu. 60 gün bakiyenize bloke koyulurdu fakat ücretsiz bir oyun için bu yöntem yapıldığı zaman hiçbir sorun olmuyor. İyi oyunlar.

Dediğim gibi. Bahsettiğim yöntem ile parayla bir oyun almıyoruz, bedava bir oyunu hesabımıza ekliyoruz. Bir sakınca yok. İlle de benim içim rahat etmez diyorsanız yan hesapla da yapabilirsiniz.
Hesapta baya bir şeyler var hocam. Risk almak istemiyorum. Her ne kadar ban gelmeyeceğini düşünsem de Steam'e güvenemiyorum 😀

Aldım hocam sağ olasın.

Oyun sırf eşcinsellik içeriyor diye, ülkede yasaklanması kötü bir şey.
Aslında olayın detayını birkaç arkadaşla araştırdığıma göre ve tahminlerimize göre oyunu ülkemiz yasaklamıyor. Dontnod (oyunun yapımcı firması), Tell Me Why'ı kendi yasaklıyor Çin, Türkiye vs. gibi yerlerde. Tahminimiz firmanın eşcinsellik tepkilerinden korktuğu yönünde.

Aslında olayın detayını birkaç arkadaşla araştırdığıma göre ve tahminlerimize göre oyunu ülkemiz yasaklamıyor. Dontnod (oyunun yapımcı firması), Tell Me Why'ı kendi yasaklıyor Çin, Türkiye vs. gibi yerlerde. Tahminimiz firmanın eş cinsellik tepkilerinden korktuğu yönünde.

Ben TR tarafından yasaklandı diye biliyordum, yanlış biliyormuşum.

Life is Strange BTS neden yasaklanmadı peki? Chloe, Rachel'a aşık olması gibi bir durum yaşanıyor çünkü. Bildiğim kadarıyla LiS'de Dontnod'a ait bir oyun.

Son düzenleyen: Moderatör:

Life is Strange BTS neden yasaklanmadı peki? Chloe, Rachel'a aşık olması gibi bir durum yaşanıyor çünkü. Bildiğim kadarıyla LiS'de Dontnod'a ait bir oyun.
Dedikleriniz doğru. Doğru fakat bildiğim kadarıyla Tell Me Why biraz daha fazla eşcinsellik içeriyor LiS serisine göre. Öte yandan translık olayları da varmış sanırım. Oyun şu an hazır sayılır, oynayınca yorum yapmam sanırım daha mantıklı olur.

Türkiye yasaklamıyor, oyunun yapımcısı 'Homofobik' olduğunu düşündüğü ülkelerden tepki almamak için oyununu yayınlamıyor.

Türkiye'de başrolü Lezbiyen karakter olan The Last of Us Part II için Türkçe dublaj çalışması dahi yapıldı. Özgürlük olan bir ülke için de olması gereken budur.

Geri
Yukarı