Tema kullanmak PS4'ü yavaşlatıyor mu?

DenizG101

Hectopat
Tema kullanmak PS4'ü yavaşlatıyor mu? Youtube üzerinden temalara bakarken video yorumlarında PS4 Slim'in arayüzünün dinamik temalar yüzünden yavaşladığını okudum, bu ne kadar doğru?

Kullanmak istediğim tema bu;

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Ps4 slim' de arayüzün yavaşladığına dair birkaç kez arkadaşımdan şahit oldum. Cihazı incelediğimde oyun performansında herhangi bir düşüklük olmadığını gördüm. Yabancı forumlarda bu konu üzerinde birazcık araştırma yaptım. Sony yapacağı her işlem için ayrı ayrı işlemci sınırlamasını yaptığı söyleniyor. Bu da oyun performansını arayüz performansından ayırıyor. Her ne kadar oyun performansını etkilemese de arayüzde gezerken kullanılan temaya göre hafif takılmalar olabilir. Açıkçası Ps4 Pro Cuh 7116b modelinde herhangi bir sorun yaşamadım. Benim sana önerim dinamik temalardan oldukça uzak durman. Güzel bir statik tema işini görecektir.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı