Temeli olmayan birisi 8 ayda sayısalda 150k yapabilir mi?

Mezun iseniz güvenim sıfıra düştü. Geç kalmaya bile geç kalmışsınız.

Sizin veya daha önce dediğim gibi sizi ve sınavı düzgünce tanıyan birinin bileceği bir şey. Kapasitenizi bilemeyiz. Sınava girenlere bakılınca hayır. Sizinle benzer durumdaki rastgele seçilen bir kişinin 150k yapması beklenmez. Yine de çalışıp yapamayacağı anlamına gelmiyor.

Sen siberci misin bu arada? Burada öyle bir eleman daha vardı siberci diye çocuk 12 aydan başlamıştı arkadaşlar 11 ay kala TYT'de ne kadar yapılır falan diye 2 ayda ne kadar yapılıra kadar gitti ve hiç gerçekten çalışmadı ve 2 buçuk milyon sonuçla kendini hayal kırıklıgına ugrattı lütfen sen de onun gibi olma ve bu forumda geçireceğin zamanı derslere ayır.

Yani dershane 1'de bitiyor öğlen. 1'den sonra Full boş vaktim var. Mezun olduğum için fazlasıyla boş vaktim oluyor.
Sizi bilmem de ben üniversitedeyken boş günlerimde düzenli ders çalışmak istediğimde 8 gibi kalkar sabah 9 akşam 9 arası sözde ders başında dururdum. 3 haftalık ders çalışsam kar sayardım. Çalışma dediğim şey ise ders tekrarı izlemek, arada durdurup ufak not almak. Teoride 3*50 dakika, pratikte 100-120 dakika olan şeylerden bahsediyorum. En iyi ihtimalle 6 saat verimli çalışma yani. Ki şu an hatırlamıyorum ama 1,2x hızında falan izlerdim. Yani 5-5,5 saat verimli çalışma. 12 saat yemek, tuvalet gibi temel ihtiyaçlar dışında hiçbir şey yok. Ve yaptığım şey kuru kuru ders izlemek. Arada birileri boş soru sorar, hoca biraz geyik yapar, oraları da geçerim. Yani gerçekte hiçbir zaman 6 saatlik ders olmadı o. Yine de buna rağmen bir şekilde oyalana oyalana 12 saat civarında yapardım onu.

3 saat oturup 1 saat verimli çalışıp 3 saat çalıştım diye kendinizi avutuyorsanız olaya bir de böyle bakın. Saat 1'e kadar tonla değerli vaktiniz geçiyor.

Sen siberci misin bu arada? Burada öyle bir eleman daha vardı siberci diye çocuk 12 aydan başlamıştı arkadaşlar 11 ay kala TYT'de ne kadar yapılır falan diye 2 ayda ne kadar yapılıra kadar gitti ve hiç gerçekten çalışmadı ve 2 buçuk milyon sonuçla kendini hayal kırıklıgına ugrattı lütfen sen de onun gibi olma ve bu forumda geçireceğin zamanı derslere ayır.

Yok hocam tanımıyorum ben öyle birisini.

Sizi bilmem de ben üniversitedeyken boş günlerimde düzenli ders çalışmak istediğimde 8 gibi kalkar sabah 9 akşam 9 arası sözde ders başında dururdum. 3 haftalık ders çalışsam kar sayardım. Çalışma dediğim şey ise ders tekrarı izlemek, arada durdurup ufak not almak. Teoride 3*50 dakika, pratikte 100-120 dakika olan şeylerden bahsediyorum. En iyi ihtimalle 6 saat verimli çalışma yani. Ki şu an hatırlamıyorum ama 1, 2X hızında falan izlerdim. Yani 5-5, 5 saat verimli çalışma. 12 saat yemek, tuvalet gibi temel ihtiyaçlar dışında hiçbir şey yok. Ve yaptığım şey kuru kuru ders izlemek. Arada birileri boş soru sorar, hoca biraz geyik yapar, oraları da geçerim. Yani gerçekte hiçbir zaman 6 saatlik ders olmadı o. Yine de buna rağmen bir şekilde oyalana oyalana 12 saat civarında yapardım onu.

3 saat oturup 1 saat verimli çalışıp 3 saat çalıştım diye kendinizi avutuyorsanız olaya bir de böyle bakın. Saat 1'e kadar tonla değerli vaktiniz geçiyor.

Hocam bugün toplam 5 saat çalıştım. 3 saat matematik 1 saat fizik 1 saat biyoloji çalıştım.

@264075

@Vavien.

Geri
Yukarı