Temeli olmayan nasıl çalışmalı?

yzb_soner

Centipat
Dostlar merhaba bu sene 10.sınıfa geçtim deprem bölgesindeydim ve hiç ders çalışamadım temelim 0. Yardımınıza ihtiyacım var ileride sayısalı seçeceğim üniyi yurt dışında okuyabilirim fırsatım olursa sizce nasıl çalışmalıyım? Matematik benim için büyük bir sorun.

Son düzenleyen: Moderatör:
Dostlar merhaba bu sene 10.sınıfa geçtim deprem bölgesindeydim ve hiç ders çalışamadım temelim 0. Yardımınıza ihtiyacım var ileride sayısalı seçeceğim üniyi yurt dışında okuyabilirim fırsatım olursa sizce nasıl çalışmalıyım? Matematik benim için büyük bir sorun.
Öncelikle geçmiş olsun kardeşim. Deprem bölgesinde şartlarını ve yaşadığınız zorluğu ve psikolojik durumu tahmin edebiliyorum. Bunların arasında bir de bu kaygıları yaşamanızada ayrıca üzülüyorum.

Fakat çalışmak için en önemli şey motivasyon. Öncelikle kendini motive etmen gerek. Sonrasında benim tavsiyem en temelden konuları atlamadan gözden geçirerek başla. Youtube'da bir çok kaynak var. Burada en büyük tavsiyem "ben bu konuyu biliyorum" yada "şimdilik geçeyim sonra bakarım" demeden dikkatlice çalışman olur.

Birde yanlış hatırlamıyorsam BaBaLa TV'nin bir programında deprem bölgesinde gönüllü ders veren öğretmenler vardı. Hangi bölüm hatırlamıyorum. O programı bulup orada gönüllü ders veren öğretmenlere ulaşabilirsin belki.

Geri
Yukarı