Temiz format öncesi yapılması gerekenler

Klarel11

Hectopat
Makaleler
1
Yer
Bursa
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
UEFI BIOS üzerinden temiz kurulum yapmak istiyorum. Format öncesi resimlerimi belleğe alacağım, BIOS zaten güncel. Başka neler yapmalıyım? Ya da şöyle sorayım: Format atılmadan önce yapılması gerekenler nelerdir?

Son düzenleyen: Moderatör:
Donanımsal olarak, fan, kasa varsa filtre temizliği, termal macun yenilenmesi yapılması taraftarıyım.
Tüm sürücülerinin en güncel versiyonlarını indir. Gerekli programlarının kurulumlarını yedekle.
Bu kadar sanırım.

Windows Update'den sürücü yüklenilmesi taraftarı değilim. Özellikle ekran kartı, ethernet ve ses. Ama siz bilirsiniz. Kolay gelsin.

Yanlış anladınız. Kurulum sonrası Update kontrol edilir. O zaten yükler ya. Daha sonra ekran kartını Nvdia, Realtek bunlar kendim indiririm. Tek sorun çipsetleri güncel bulamıyorum.

Yanlış anladınız. Kurulum sonrası Update kontrol edilir. O zaten yükler ya. Daha sonra ekran kartını Nvdia, Realtek bunlar kendim indiririm. Tek sorun çipsetleri güncel bulamıyorum.
Ben genelde anakartın sayfasındakileri kullanıyorum. Çünkü BIOS güncellendikçe onlar da güncelleniyor.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı