Windows 10 Format Sonrası Yapılması Gerekenler

TylerDurden25

Centipat
Arkadaşlar laptop geldi konu açmıştım şu linkte bulabilirsiniz: Linux Laptop'a Windows 10 Kurma - Technopat Sosyal

Arkadaşlar laptop geldi kurulum denildiği gibi kolayca oldu. 150-330 gibi bir C-D ayrımı yaptım herkese teşekkürler. Aygıt yöneticisinde ünlem yoktu.

Şimdi ne yapmam gerekiyor office programlarını falan yüklemek için oturum açmalı mıyım? Bir de ekran kartı driverları vardı sanırım Nitro sense falan onları CD ile mi kurayım internetten mi yükleyeyim?
Bir de W10 Pro kurdum şu linkteki ürünle aktifleştirebilir miyim?

Son düzenleyen: Moderatör:
Sürücüleri mümkünse internetten indir. Winrar, video oynatıcı(gom), video codec, chrome, antivirüs(Kaspersky free tavsiye), İdm, Java, Directx, Ccleaner aklıma gelenler.
Herşeyi yükledikten sonra Ccleaner'dan başlagıçta çalışan uygulamaları kaldırın. Sadece gerekliler kalsın.

Son düzenleme:
Video oynatıcı ve Antivirüs bence çok gereksiz artık. IDM'ye de gerek yok diye düşünüyorum.

Sağ olun. Karpesky 90 günlük deneme yükledim free dediğiniz bu sanırım. Konudaki linkten w10 pro alsam etkinleştirebilir miyim? Bir de office için de böyle bir key durumu var mı? Fiyatları pahalı geldi de.

Ben format sonrası:
  • Google Chrome.
  • İnternet Download Manager (isteğe bağlı).
  • Ekran kartı yazılımı.
  • DX Web Setup
  • K-Lite Codec Pack.
  • Microsoft Office.
  • WinRAR.
  • Anakart chipset yazılımları (Realtek, İntel Rapid Storage, Chipset driver vs.)
  • Aygıt yöneticisindeki sarı ünlem gösteren diğer bileşenlerin yazılımlarını.
  • Adobe Reader, Premiere, Photoshop, After Effects, Audition (isteğe bağlı).
  • En son olarak da oyun oynadığım platformların yazılımlarını yüklüyorum.

Son düzenleme:
Sağ olun. Karpesky 90 günlük deneme yükledim free dediğiniz bu sanırım. Konudaki linkten w10 pro alsam etkinleştirebilir miyim? Bir de office için de böyle bir key durumu var mı? Fiyatları pahalı geldi de.
Kasperskt free o değil yanlış yüklemişsiniz free tamamen ücretsiz. HDD varsa fazla özellikli antivirüs önermem kasabilir.

O&O shutup10 ile gereksiz hizmetleri kapatmak. Bir de kendim kapatırım bir iki tane gereksiz gördüğümü.

Windows ayarlarını baştan aşağı gözden geçirirm. Arkaplan uygulamalarını, uygulamaların verilerime erişmesini kısıtlarım. Windows veri kullanım hizmetini de oradan kapatırım ancak O&O'dan da kapatılıyor sanırım bu.

Geri
Yukarı